3. Снайдер и Ето'о превзеха Генуа и качиха Интер на 2-о място в Серия "А" (видео)

Снайдер и Ето'о превзеха Генуа и качиха Интер на 2-о място в Серия "А" (видео)

Шампионът Интер направи поредна важна крачка към защитата на титлата си, след като се наложи с 2:0 над тима на Сампдория

Шампионът Интер направи поредна важна крачка към защитата на титлата си, след като се наложи с 2:0 над тима на Сампдория. Срещата се игра на стадион "Луиджи Ферарис"и бе от програмата на 27-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна равностойно, а пропуски в началото за гостите направиха Каржа, Ето'о и Снайдер. За домакините пък, изгодни положения изтърваха Поли, Десена и Циглер.

След преполовяването на първата част Интер стана малко по-активен, докато "моряците" използваха като основно оръжие контраатаката. В последните пет минути обаче Сампдория успя да осъществи натиск, но опасен удар на Циглер бе блокиран от играч на "нерадзурите".

В 41-ата минута пък Ето'о можеше да изведе шампионите напред, но Курчи спаси с вещина удара му. 2 минути по-късно Поли получи в наказателното поле на "нерадзурите" и шутира по диагонала, ала за негово съжаление топката срещна лявата греда на Жулио Сезар.

Гол до края на първата част обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме стартира с малко по-добра игра на гостите, но чистите голови положения пред Курчи така и не идваха.

Така се стигна до 73-ата минута, когато стражът на "моряците" не построи добре стената си при един фаул, от който Снайдер бе безпощаден, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Курчи - 1:0.

След този гол Интер продължи да доминира и в 80-ата минута Снайдер изпълни нов страхотен фаул, който обаче срещна дясната греда на домакините.

В последните минути Самуел Ето'о пропусна едно изгодно положение, но в даденото от съдията продължение, камерунецът си нагласи топката за удар в наказателното поле и с десния крак оформи крайното 2:0.

След тази победа Интер се изкачи на 2-о място във временното класиране с актив от 53 точки, на 2 зад лидера Милан, но и с мач повече. Домакините от Сампдория пък са 14-и с 31 пункта, на 6 от зоната на изпадащите.

Сампдория - Интер 0:2

0:1 Снайдер 73'
0:2 Ето'о 90+4'

Състави:

Сампдория: Курчи, Циглер, Гасталдело, Лучини, Волта, Паломбо, Десена (Биабиани 77'), Губерти (Коман 84'), Поли (Македа 88'), Манини, Макароне

Интер: Сезар, Лусио, Сането, Киву, Нагатомо, Ранокиа, Снайдер, Станкович, Каржа (Пандев 63'), Ето'о, Пацини (Марига 88')

Жълти картони: Гасталдело, Поли, Волта (Сампдория); Лусио, Киву (Интер)

Стадион: "Луиджи Ферарис"
Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари