3. След погрома на "Ноу Камп": Рома рухна и в Серия А (ВИДЕО)

След погрома на "Ноу Камп": Рома рухна и в Серия А (ВИДЕО)

Еди Рея изведе Аталанта до първи успех на "Олимпико" от май 2003 година

След катастрофалното 1:6 от Барселона в Шампионска лига, Рома рухна и в Серия А, където днес игра трагично и загуби с 0:2 у дома от Аталанта в 14-ия кръг.

Аталанта нямаше победа като гост на Рома от цели 12 години и половина, но днес „вълците” на Руди Гарсия изиграха най-слабия си мач в калчото от началото на сезона и паднаха за сефте на свой терен през кампанията. Де Роси се завърна, но ги нямаше острите и бързи Салах и Жервиньо.

Бившият треньор на Лацио Еди Рея бе силно мотивиран да огорчи домакините. „Олимпико” на практика бе почти празен, а най-верните фенове на Рома освиркаха Руди Гарсия, когато дикторът спомена името му преди мача.

Джеко тества Спортиело рано в мача, а удар на Пянич бе спасен ниско на близката греда. Джеко стреля малко над целта след хубав пас с копване на Де Роси.

5 минути преди почивката Лука Дин пресече един пас, само за да подари топката пак на Алехандро Гомес, който вкара много красив гол с фалцов удар за 1:0.

И след почивката римляните страдаха от липса на идеи. Гарсия пусна 18-годишния нигериец Умар Садик, който с право искаше дузпа за игра с ръка, но съдията не забеляза.

Аталанта дебнеше на контра и след като пропиля едно положение очи в очи с вратаря, стигна до втория гол. Резервата Майкон направи дузпа и бе изгонен с червен картон, а Херман Денис вкара от бялата точка за 2:0 и показа фланелка с имената на всички играчи, с които е делил една съблекалня в Аталанта.

До края Аталанта остана с 9 души след пресилен червен картон за Стендардо и още един за Граси, но Рома с най-резултатното нападение в Серия А не вкара гол във втори мач този сезон.

Новакът Карпи взе първи успех като гост след 2:1 над силния домакин Дженоа.

"Грифоните" останаха с 10 души още в 6-ата минута след червен картон за нападателя Паволети. Само две минути след това обаче Фигейраш даде аванс на Дженоа, но опитните Бориело и Дзакардо обърнаха за Карпи след почивката с човек повече.

Верона си остана единственият тим без победа в калчото и падна с 2:3 навън срещу друг новак - Фрозиноне. Така бившият отбор на Ники Михайлов се закотви на дъното.