3. Сити с първа победа в летните контроли (видео)

Сити с първа победа в летните контроли (видео)

"Гражданите" надвиха Бешикташ с 2:0 в Австрия

Отборът на Манчестър Сити постигна първа победа в летните си контроли, надделявайки с 2:0 над Бешикташ. Проверката се състоя на стадион „Тиволи Ной“ в Инсбрук.

През първото полувреме турците показаха по-добра игра и на няколко пъти имаха възможност да отбележат, но така и не намериха правилния път към вратата. Малко преди почивката обаче "гражданите" нанесоха своя удар след като Тевес намери Серхио Агуеро, който преодоля бранител и с техничен удар от границата на наказателното поле откри резултата.

Десетина минути след началото на втората част Адам Джонсън изведе Венсан Компани и капитанът на англичаните удвои преднината на своя тим с красив прехвърлящ удар.

Тази контрола бе последна за Сити в Австрия, преди отборът да замине за Китай, където на 27 юли на Олимпийския стадион в Пекин ще премери сили с Арсенал.

До този момент в проверките Ман Сити имаше една загуба  от Ал Хилал нулево равенство с Динамо Дрезден.

Първият официален двубой на "гражданите" е сблъсъкът с Челси за Къмюнити Шийлд, който ще се състои на 12 август на "Вила Парк".

Мактоминей: Конте запали огъня