3. Щутгарт смаза Одензе с 5:1 и спечели група „H”

Щутгарт смаза Одензе с 5:1 и спечели група „H”

Хетафе с ненужно 1:0 над Йънг Бойс

Отборът на Щутгарт затвърди репутацията си на най-добрия отбор в група „H” на турнира Лига Европа, след като днес спечели последния си мач със смазващото 5:1 над датския Одензе, в среща играна на стадион „Мерцедес-Бенц Арена”.

Двубоят започна с натиск на швабите , който даде резултат в 20-ата минута, когато Гебхарт изведе домакините напред.

През втората част доминацията на Щутгарт продължи и в 48-ата минута Хоег си вкара злощастен автогол и Одензе вече изоставаше с 0:2. Гентнер покачи на 3:0 в 65-ата минута, а Погребняк направи 4:0 в 70-ата.

Почетното попадение за датчаните пък бе дело на Утака в 72-ата минута, а крайното 5:1 оформи Марика в даденото от рефера продължение.

След успеха Щутгарт окончателно спечели група „H”, като има актив от 15 точки на върха. Гостите от Одензе пък са последни с 4 пункта.

В другия мач от групата, Хетафе се наложи с 1:0 над Йънг Бойс, в мач игран на стадион „Колизеум Алфонсо Перес”. Единственото попадение пък бе дело на Сардинеро още в 15-ата минута.

Победата обаче не донесе на Хетафе нищо освен престиж, тъй като испанците останаха на 3-о място в групата със 7 спечелени точки. Гостите от Швейцария пък са втори с 9 пункта и през пролетта ще продължат участието си в надпреварата.