3. Щутгарт и Байерн направиха нулево реми на „Мерцедес-Бенц Арена”

Щутгарт и Байерн направиха нулево реми на „Мерцедес-Бенц Арена”

Триумф на вратарите в срещата между шваби и баварци

Отборите на Щутгарт и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 0:0 в дербито на 11-ия кръг на немската първа Бундеслига. Двата отбора играха приятен за окото футбол и създадоха няколко много добри атаки, но в крайна сметка до гол не се стигна. Двамата вратари Йенс Леман и Ханс-Йорг Бут направиха отличен двубой, за сметка на нападателите срещу себе си.

Срещата започна с обичайния домакински натиск. Още в третата минута удар на Траш по диагонала бе спасен по прекрасен начин от Бут. Малко по-късно пък удари на Шьобер и Хитцелшпергер бяха отразени от стража на Байерн. Гостите пък от своя страна отправиха първия си удар в мача едва в 11-ата минута, когато далечен шут на Тимошчук бе париран без проблеми от Йенс Леман. Именно украинецът бе най-активен в редиците на „баварците” и впоследствие отправи още два опасни изстрела, но отново Леман бе на висота.

В самия край на полувремето двата отбора пропуснаха по една отлична възможност да поведат в резултата. Първо в 43-ата минута опасен изстрел от малък ъгъл на Марио Гомес бе отразен от Леман, а само минута по-късно Бут спаси удар на Шьобер, който бе излязъл сам срещу него.

Второто полувреме на мача бе далеч по-безинтересно от първото. Двата отбора играеха доста предпазливо и разчитаха предимно на опасни контраатаки. Първо удар на Хибърт премина встрани от целта, а малко по-късно нов удар на Тимошчук премина в ляво от вратата на Леман. Едва в 70-ата минута Байерн създаде чисто голово положение, но то бе пропиляно от резервата Лука Тони, който не успя да уцели вратата от няколко метра.

Няколко минути преди края на срещата пък домакините можеха да се поздравят с трите точки, но удар с глава на Шьобер бе спасен по блестящ начин от Бут. В самия край на мача пък удар на Хлеб от около 20 метра премина в опасна близост до вратата на Байерн, като това бе и последното по-интересно положение в мача.

Така с това равенство Байерн събра 19 точки в актива си, което му отрежда 5-ото място, на 3 от лидера Леверкузен. Щутгарт пък е 14-и с актив от 9 точки.

Щутгарт – Байерн 0:0

Щутгарт: Леман, Осорио (Хилбърт 15’), Тасчи, Делпиер, Бока, Траш (Гебхарт 67’), Кузманович, Хитцелшпергер. Хлеб, Шьобер, Марика (Погребняк 81’)

Старши треньор: Маркус Бабел

Байерн: Бут, Лам, Ван Буйтен (Демикелис 83’), Бадстюбер, Браафхайд, Тимошчук, Ван Бомел, Швайнщайгер, Мюлер, Клозе (Тони 68’), Гомес

Старши треньор: Луис Ван Гаал

Жълти картони: Делпиер, Кузманович, Гебхарт (Щутгарт), Ван Бомел, Тони (Байерн)

Съдия: Халбзайт

Стадион: „Мерцедес-Бенц Арена”

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)