3. Шоу на "Олимпико": Дъжд от голове и 4:2 за Рома срещу Интер (ВИДЕО)

Шоу на "Олимпико": Дъжд от голове и 4:2 за Рома срещу Интер (ВИДЕО)

"Вълците" спечелиха в истинска демонстрация на красив и атакуващ футбол, Манчини остана без успех след завръщането си

Рома надви Интер под пороя на „Олимпико” с 4:2 в едно от дербитата на 13-ия кръг на Серия А. Жервиньо даде аванс на „вълците”, а Ранокия изравни с глава преди почивката. Снаряд на Холебас пак прати Рома напред в резултата, Освалдо изравни с голяма доза късмет срещу бившия си отбор, но Пянич донесе успеха на домакините след пас на падналия на земята Тоти. В добавеното време Миралем Пянич заврътя прекрасно над стената от пряк свободен удар и узакони успеха за Рома.

Така Роберто Манчини остана без успех и след втория си мач след завръщането начело на „нерадзурите”, а Рома пак се приближи на 3 точки от лидера и шампион Ювентус, който победи Торино драматично с 2:1.

В предишния си престой начело на Интер Роберто Манчини се бореше именно срещу столичани на всички фронтове в италианския футбол – калчото, купата и Суперкупата, а в неделната вечер мачът под проливния дъжд на „Олимпико” беше зрелище за неутралния зрител с неспирни атаки, най-вече към вратата на гостите.

Тоти стреля неточно в началото, а после връщане на Жервиньо дойде леко назад за капитана и Ляич от втора позиция стреля силно в тялото на Ханданович.

Двете нули бяха разчупени точно в средата на първата част. Ляич нахлу отдясно и остро центрира пред вратата, където Жервиньо нямаше как да сбърка от метър-два за 1:0. Това беше първо попадение за котдивоареца в Серия А от първия кръг насам.

Морган Де Санктис попречи на Кузманович да изравни с воле като спаси отлично с една ръка. Жервиньо пак прати в мрежата, но беше в засада и попадението не бе зачетено.

Кузманович центрира от корнер в 36-ата минута, Андреа Ранокия скочи най-добре на границата на вратарското поле и намери левия ъгъл за 1:1.

Ранокия се оказа много полезен и пред собствената врата, където блокира удар на Жервиньо. Медел направи същото при изстрел на Ляич след пас на африканеца.

След почивката с дъжда над Рим продължиха да валят и головете. Гръцкият краен бранител Хосе Холебас премина през двама съперници отляво и после изстреля снаряд в далечния ъгъл за 2:1 още в 47-ата минута.

Пабло Освалдо напомни за себе си с атрактивна задна ножица в аут, но малко по-късно беше в прегръдките на своите. Додо достави топка от фланга, Овалдо шутира веднага, тя рикошира в Холебас и заблуди фатално Де Санктис – 2:2 и голяма радост за Освалдо, който отпразнува гола срещу един от бившите си отбори с най-верните фенове на „нерадзурите”.

Цялата радост на гостите се превърна в протести и невярващи физиономии само три минути по-късно. Жервиньо предизвика смут отдясно, удар на Тоти бе спрян, капитанът от паднало положение заложи леко назад за Миралем Пянич и босненецът прониза Ханданович отблизо за 3:2. Това попадение вбеси всички в Интер, защото те искаха нарушение в центъра срещу Гуарин в зародиша на головата атака за „вълците”.

20 минути преди края бе ред на римляните да гледат невярващо. Жуан Жезуш събори на земята Пянич, дузпа не последва и домакините бяха в недоумение.

Итурбе замени Тоти в последните минути и веднага се отчете с пропуск, стреляйки над вратата от добра позиция леко вляво.

В добавеното време Миралем Пянич хвърли трибуните в екстаз с прекрасен удар над стената от пряк свободен удар за 4:2.