3. Шефилд Уензди взриви „Хилсбъро” и отстрани Арсенал, Еден Азар закопа Челси срещу Стоук (ВИДЕО)

„Кукумявките” сразиха „топчиите” с 3:0, "грънчарите" триумфираха след изпълнение на дузпи

Шефилд Уендзи нанесе много сериозен удар по самочувствието на Арсенал. „Кукумявките” победиха „топчиите” с категоричното 3:0 на препълнения стадион „Хилсбъро” в двубой от четвъртия кръг на турнира за Купата на лигата и така отстраниха отбора на мениджъра Арсен Венгер от надпреварата.

Срещата може да се определи като кошмарна за представителя на Висшата лига. Още до 19-ата минута Венгер се наложи да направи две принудителни смени – първо замени Алекс Окслейд-Чембърлейн в петата минута, като на негово място пусна Тио Уолкот. Той обаче също се контузи и френският специалист пусна в игра 17-годишния Исмаел Бенасър, който направи своя дебют за „топчиите”.

Голмайстори за Шефилд Уензди станаха Рос Уолъс, Лукас Жоао и Сам Хътчинсън. Интересен факт е, че гостите от Лондон владееха топката 70% от игровото време, но изоставаха до почивката с 0:2. Статистката също не беше на страната на Арсенал в този двубой – „артилеристите” не са вкарвали повече от 1 гол на „Хилсбъро” от април 1988 г. Тогава срещата завършва 3:3.

В другия по-интересен двубой от кръга, Стоук сити детронира миналогодишния шампион в надпреварата Челси.

Драмата на „Британия Стейдиъм” бе пълна, след като „грънчарите” водиха до 90-ата минута с 1:0, но влезлият като резерва Лоик Реми се разписа след асистенция на Курт Зума минута преди последния съдийски сигнал за редовното време и така прати мача в продължение. Реми влезе на мястото на контузилия се Диего Коща.

Зума можеше да се разпише по-рано, но неговият силен удар се отби от гредата. Той  получи топката след късо изпълнение на пряк свободен в 75-ата минута.

"Грънчарите" останаха с 10 души след втория жълт картон на Бардзли, получен в третата минута на добавеното време.

В 30-минутното продължение голове не паднаха и така се стигна до рулетката на 11-метровите удари.

При тях, и двата отбора започнаха безгрешно до 4:4. Точни от бялата точка за тима на Марк Хюз бяха Чарли Адам, Питър Одемвинге, Джердан Шакири и Марк Уилсън. За Челси вкараха - Уилиям, Оскар, Реми и Зума.

Марко Арнаутович вкара за 5:4 за Стоук. След него зад топката застана Еден Азар. Той се засили, но Джак Бътланд успя да отрази удара му и да даде повод на "Британия Стейдиъм" да избухне. Така, „сините” загубиха за пети пореден път след дузпи под ръководството на Жозе Моуриньо.

Резултати и голмайстори в двубоите от четвъртия кръг, изиграни днес, вторник, 27-и октомври:

Фьолер се застъпи за Нагелсман

Директорът на Германския футболен съюз иска да запази специалиста на поста му и след Мондиал 2026

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия