3. Шампионът Севиля погледна към елиминациите (ВИДЕО)

Шампионът Севиля погледна към елиминациите (ВИДЕО)

Андалусийците и Фейенорд постигнаха домакински победи

Отборите на Севиля и Фейенорд постигнаха домакински победи в срещите си от четвъртия кръг на турнира Лига Европа. Така шампионът на надпреварата оглави временното класиране на група „G”, а холандците са вече на втората позиция.

Испанският тим имаше пълно надмощие в двубоя си срещу Стандарт (Лиеж) и откри резултата в 19-ата минута след центриране от корнер. Тогава Мбиа отклони към Гамейро, който на свой ред стреля с глава и реализира.

Денис Суарес пропусна шанс за 2:0 малко след това, а противно на логиката, в 32-ата минута гостите изравниха. Това стана след изстрел от свободен удар на Пол-Жозе М'Поку, който рикошира в играч от стената и стана в неспасяем за Бето.

Андалусийците все пак успяха да излязат отново напред в резултата преди края на полувремето. В 41-ата минута изумителна отборна комбинация с по един пас в крайна сметка доведе до пас на Диого Фигейрас в наказателното поле към Хосе Антонио Рейес, който от добра позиция нямаше проблеми да вкара гол за 2:1 и така вече е замесен в 20 гола на Севиля от турнира Лига Европа – 8 попадения и 12 асистенции.

През второто полувреме Севиля продължи да бъде по-добрият отбор на терена, но домакините потрепериха до последно заради минималната разлика. Те все пак стигнаха и до трети гол в последната минута. След центриране от корнер, на близката греда Даниел Карисо засече с глава, а топката стигна до Карлос Бака, който успя да я добута във вратата за крайното 3:1.

В другия мач от групата Фейенорд надви с 2:0 гостуващия Риека с попадения на Колин Казим-Ричардс (‘9) и Лекс Имерс (’20). След срещите Севиля има 8 точки, с две повече от Фейенорд, който пък на свой ред разполага с две повече от Стандарт (Лиеж) и Риека.