3. Шампионът прескочи групите на Лига Европа (+ВИДЕО)

Шампионът прескочи групите на Лига Европа (+ВИДЕО)

Виктория (Пилзен) на 1/16 финал след 1:1 с Академика

Носителят на трофея в Лига Европа - Атлетико (Мадрид), се класира за елиминационната фаза на надпреварата през този сезон, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Апоел Тел Авив. Срещата се игра на стадион "Висенте Калдерон" и бе от програмата на група "В" на надпреварата.

Двубоят започна с летящ старт за "дюшекчиите", които излязоха напред в резултата още в 6-та минута, когато Емре намери Гарсия на точката на дузпата, а последняит с десния крак прониза Едел за 1:0.

След попадението испанците продължиха да владеят инициативата, но чистите голови положения станаха рядкост.

Израелците пък можеха да изравнят резултата още в 13-ата минута, ала изстрелът на Дамари от около 9 метра излезе в аут. 5 по-късно Адриан можеше да удвои за Атлетико, но от непосредствена близост не успя да уцели вратата.

До края на полувремето гостите имаха още няколко възможности да отбележат гол, но те бяха пропилени от Гарсия, Емре и Родригес. За Апоел Тал Бен Хаим изтърва от няколко метра в 40-ата минута, когато стреля извън целта с глава.

Втората част стартира с нов голям пропуск на Бен Хаим, който горе-долу от същата позиция, както и през първото полувреме, отново стреля в аут.

Като цяло обаче, домакините продължиха да са по-активни, ала пропуски на Гарсия и Адриан ги лишиха от нов гол в мрежата на Апоел и така резултатът остана 1:0.

В другия мач от тази група "В", тимът на Виктория (Пилзен) завърши 1:1 като гост на Академика Коимбра и също си осигури място на 1/16 финалите.

Хорват изведе гостите напред в 57-ата минута от дузпа, а крайното 1:1 оформи Единьо в 88-ата, също от дузпа.

Така преди последните сблъсъци в групата Атлетико (Мадрид) е лидер с 12 точки, на 2 пред 2-ия Виктория. Академика е 3-а с 5 пункта, а последен е Апоел с едва 1.

Операцията на Карвахал мина успешно, асът на Реал Мадрид с коментар

"Вече очаквам с нетърпение да започна възстановяване и да се завърна като звяр"

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер