Шалке не остави шансове на ПСЖ

Немският Шалке не остави никакви шансове на френския ПСЖ и го победи с 3:1 в мач от Група "А" за Купата на УЕФА. По този начин германският тим стана едноличен лидер в групата си. След този мач Шалке е едноличен лидер в Група "А" с 3 точки и голова разлика 3:1.

Немският Шалке не остави никакви шансове на френския ПСЖ и го победи с 3:1 в мач от Група "А" за Купата на УЕФА. По този начин германският тим стана едноличен лидер в групата си. Домакините започнаха много активно мача и владееха инициативата през всичките 90 минути на срещата. В 12-ата минута след удар на Леван Кобиашвили Мбиала си отбеляза автогол и по този начин резултатът стана 1:0 в полза домакините. В 39-ата минута Джеферсън Фарфан намери Кевин Курани, който с плътен удар покачи на 2:0 за Шалке. В 70-ата минута  след двойно подаване с Курани Алтинтоп с нисък удар по земята оформи класическото 3:0 за Шалке. Логично след голямата преднина домакините намалиха темпото и постепенно футболистите на ПСЖ се опитаха да поемат инициативата в мача. Техните усилия обаче не стигнаха за повече от почетно попадение, което бе дело на  на Шантом в 92-ата минута.

След  този мач Шалке е едноличен лидер в Група "А" с 3 точки и голова разлика 3:1.