3. Шалке "бомбандира" Борусия в дербито на Рур (ВИДЕО)

Шалке "бомбандира" Борусия в дербито на Рур (ВИДЕО)

Коноплянка и снаряд на Налдо затвърдиха второто място на "кралскосините"

Шалке 04 победи Борусия Дортмунд с 2:0 в регионалното дерби и затвърди втората си позиция в Бундеслигата.

Отборът от Гелзенкирхен успя да се възползва от шансовете си и заслужи триумфа.

Изигралият отличен мач Йевхен Коноплянка откри резултата в началото на второто полувреме, материализирайки превъзходството на "миньорите".

Дортмунд опита да отговори, но не успява да създаде чисто голово положение, а вместо това Налдо „бомбардира” съперника с истински снаряд от 121 км/час в 82-ата минута и подпечата успеха.

Малко преди края на редовното време Марко Ройс отправи един от многото си удари в срещата, но прати кълбото право в ръцете на вратаря.

Борусия Дортмунд пък доигра дербито с човек по-малко, защото Михи Батшуай бе изнесен с носилка при изчерпани три смени в състава на гостите.

Благодарение на победата си „кралскосините” събраха 55 точки и дръпнаха с четири пред Дортмунд, който загуби третото място от Байер Леверкузен заради по-лоша голова разлика.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)