3. Севиля продължава по график за четвърти трофей в Лига Европа

Севиля продължава по график за четвърти трофей в Лига Европа

Селекцията на Унай Емери потопи "жълтата подводница" след 2:1 в реванша

Севиля се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като спечели с 2:1 реванша срещу Виляреал и с общ резултат 5:2 продължава напред в турнира. Домакините откриха резултата на "Рамон Санчес Писхуан" в 69-ата чрез Ибора, но равенството бе възстановено бързо след красив гол от пряк свободен на Джовани дос Сантос четири минути по-късно. Крайният резултат в двубоя бе оформен от Денис Суарес в 83-ата.

Двата тима започнаха на бързи обороти реванша и имаха своите шансове през първата част, но до попадение така и не се стигна. Страховит шут на Висенте Ибора бе спасен в 5-ата минута от вратаря на Виляреал, а пет по-късно гостите отвърнаха чрез Марио Гаспар, който пробва рефлексите на Серхио Рико.

Перспективна атака отляво на гостите в 27-ата завърши с разочароващо подаване на Пина, който ако бе по-прецизен, можеше да доведе до откриване на резултата. Гамейро пробва да разпечата вратата на Асенхо в 34-ата, но опитът му за задна ножица се оказа неуспешен.

Динамиката се запази и през втората част, в която домакините изглеждаха по-опасни в атаките си. При центриране в полето на Виляреал М`Биа бе дръпнат за фланелката, но реферът прецени, че няма нарушение.

В 68-ата Бака получи отдясно, опита да намери съотборник във вратарското поле, но бе крайно неточен, спирайки добра атака на домакините.

Секунди по-късно отново Бака получи на десния фланг, напредна и пусна към влизащия на скорост Ибора и испанецът на празна врата прати топката в мрежата на Асенхо.

Джовани дос Сантос върна надеждата на Виляреал в 73-ата. Резервата изпълни блестящо пряк свободен удар от границата на наказателното поле, пращайки кълбото в близкия на вратаря ъгъл за 1:1.

Ерик Бейли получи странен втори жълт картон в 77-ата и остави „жълтата подводница” с десет човека. Младокът извърши нарушение в центъра на терена, след което реферът Мартин Аткинсън реши, че футболистът на гостите е прекалил с реакцията си за отсъденото нарушение и мигновено му показа втори жълт картон.

В 83-ата минута Денис Суарес сложи точка на спора с второ попадение във вратата на Виляреал, засичайки с глава центриране отляво. "Жълтата подводница" напусна турнира,  Севиля ще разбере съперника си в 1/4-финала след тегленето на жребия в  петък, 20 март, от 13:00 часа в Нион, Швейцария.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група