Севиля пое глътка въздух след труден успех над Лас Палмас (ВИДЕО)

Севилци се отлепиха от дъното с днешния успех

Севиля се наложи с 1:0 над Лас Палмас на „Рамон Санчес Писхуан“ в мач от петия кръг в Ла Лига. Единственото попадение за първата победа на андалусийците за настоящия сезон бе дело на Доди Лукебакио в 71-ата минута на срещата.

След този успех Севиля отлепи от дъното и вече има актив от 3 точки, заемайки 17-о място във временното класиране, като тимът е и с мач по-малко. Лас Палмас пък е на 19-а позиция с 2 пункта в актива си.

Лукас Окампос откри резултата в 45-ата минута, но след проверка с VAR попадението му не бе зачетено заради ситуация на засада в хода на нападението.

Лас Палмас започна по-активно на старта на второто полувреме. В 47-ата минута Сандро Рамирес успя да избегне няколко шпагата на бранители на Севиля и шутира от границата на наказателното поле, но Марко Дмитрович спаси. Последва центриране от корнер, а футболистите на Лас Палмас имаха претенции за дузпа, след като топката докосна ръката на Серхио Рамос, но съдията направи знак, че играта трябва да продължи.

Юсеф Ен Несири вкара топката за втори път във вратата на Лас Палмас в двубоя, но след нов преглед с VAR и това попадение не бе зачетено в 68-ата минута.

Ен Несири се извиси над всички в наказателното поле на Лас Палмас, за да засече центриране в 71-ата минута. Алваро Вайес обаче отрази удара на нападателя на Севиля. Доди Лукебакио обаче се озова на правилното място в правилния момент да засече топката във вратата и да даде аванс на домакините.

ОФИЦИАЛНО: Брентфорд представи Игор Тиаго