3. Севиля писа шестица на турци и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Севиля писа шестица на турци и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Испанците вкараха по три пъти преди и след почивката

Отборът на Севиля разгроми като домакин Акхисар Беледие с 6:0 в мач от група J на Лига Европа.

Испанският тим не остави никакво съмнение в превъзходството си, реализирайки по три безответни попадения преди и след почивката.

Роке Менса откри резултата на „Рамон Санчес Писхуан“ още в седмата минута, а само две по-късно Пабло Сарабиа покачи на 2:0 от дузпа.

Вратарят на гостите Милан Лукач си вкара автогол в 35-ата, за да оформи класическия аванс на домакините до почивката.

Скоро след нея колумбиецът Луис Муриел направи 4:0 с гол в 50-ата минута, а след още 10 неговият партньор в атака Куинси Промес направи 5:0.

След още седем пък аржентинският бранител Габриел Меркадо се разписа за първи път от 20 месеца насам, за да оформи крайното 6:0.

Така Севиля оглави класирането в групата по голова разлика, тъй като лидерът Краснодар, загуби с 1:2 визитата си на Стандарт Лиеж.

Трите тима имат по шест точки, докато носителят на Купата на Турция няма спечелена такава и остава на последна позиция, намирайки се в серия от пет поражения във всички турнири.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари