3. Севиля и Славия Прага си вкараха 4 гола за 40 минути (ВИДЕО)

Севиля и Славия Прага си вкараха 4 гола за 40 минути (ВИДЕО)

Испанците на два пъти повеждаха в резултата, развръзката остана за реванша

Севиля завърши 2:2 в домакинството си на Славия Прага от осминафиналите на Лига Европа.

Двубоят започна перфектно за испанците, които поведоха още преди да е изтекла и една минута.  Евер Банега отне топката в близост до наказателното поле на Славия, подаде към Бен Йедер, който вкара за 1:0.

Славия Прага изравни в 25-ата минута. Мирослав Щох стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Евер Банега и влетя в горния десен ъгъл на вратата на Томаш Вацлик.

Севиля успя бързо да възстанови аванса си в мача. В 28-ата минута Евер Банега центрира от корнер в наказателното поле на Славия Прага, където Мунир Ел Хадади бе оставен непокрит и той с удар от въздуха прати топката във вратата на чехите.

Славия Прага отново изравни в 40-ата минута, когато Дели центрира от корнер, след което топката срещна лявото рамо на Крал, придоби изненадваща треактория и попадна в горния десен ъгъл на вратата на Томаш Вацлик.

Вратарят на Севиля получи контузия в края на първото полувреме и бе сменен от Хуан Сориано.

Гол на Мунир Ел Хадади не бе зачетен заради засада в 52-ата минута на срещата. Две по-късно Колар направи страхотно спасяване след удар на Пабло Сарабия.

Ел Хадади направи нов непростим пропуск в 67-ата минута. Бен Йедер пък излезе срещу Колар в 77-ата, но вратарят на Славия Прага спаси удара му.

Така всичко остана да се реши на реванша в Прага след седмица.