3. Санчо се завърна за Борусия Дортмунд при класика над Дармщат (ВИДЕО)

Санчо се завърна за Борусия Дортмунд при класика над Дармщат (ВИДЕО)

Борусия се изкачи до петото място в Бундеслигата

Борусия Дортмунд взе рутинна победа с 3:0 срещу последния в Бундеслигата Дармщад. Двата отбора се изправиха един срещу друг в двубой от 17-ия кръг на германския елитен шампионат.

В средата на първата част гостите излязоха напред в резултата. Джейми Биное-Битънс намери Юлиан Бранд в наказателното поле и той порази целта за 1:0.

В 65-ата минута Дармщад получи един от малкото си шансове за попадение. Лука Пфайфер скочи високо и засече с глава центриране от ъглов удар. Грегор Кобел обаче реагира добре и спаси.

В 77-ата минута Дортмунд вкара втори гол, с който до голяма степен сложи точката на спора. Завърналият се Джейдън Санчо асистира на Марко Ройс.

Крайният резултат оформи Юсуфа Мукоко в добавеното време. Съдията даде авантаж след нарушение пред наказателното поле. Младият нападател залъга защитник и с перфектен удар вкара. Топката се отби от напречната греда, преди да навести мрежата.

С победата Дортмунд събра 30 точки и заема петата позиция в класирането. Дармщад остава последен с едва 10 точки.

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона