3. Рома задълбочи кризата в Милан след успех с 2:1 на "Олимпико" (ВИДЕО)

Рома задълбочи кризата в Милан след успех с 2:1 на "Олимпико" (ВИДЕО)

"Римските вълци" прекъснаха серия от мачове без победа, "росонерите" са 12-и с 10 точки

Отборът на Рома постигна домакинска победа с 2:1 над Милан в дербито на 9-ия кръг в Серия "А". Попаденията за римляните реализираха Един Джеко (38) и Николо Дзаниоло (59), а за "росонерите" точен беше Тео Ернандес (55). "Вълците" се възползваха от нестабилната игра в защита на съперника и най-после се поздравиха с успех след четири поредни равенства във всички турнири.

Чалханоглу нанесе първия удар в мача в 6-ата минута, но той рикошира в Лукас Пакета и прелетя над вратата. В 13-ата изстрел на Леао мина в близост до страничната греда. В 16-ата Пакета се разписа, но попадението му веднага беше отменено заради засада. В 18-ата удар от воле на Хавиер Пасторе мина покрай вратата. Малко след това нов шут на аржентинеца излезе в аут. В 28-ата Чалханоглу отправи удар по земя, който с лекота беше спасен от Пау Лопес. В 34-ата той улови и изстрел на Сусо. В 37-ата Джанлуиджи Донарума изби в корнер опасен изстрел на Дзаниоло. При последвалото му изпълнение Джанлука Манчини с глава чукна топката към връхлитащия на далечната греда Един Джеко, който я прати в противниковата мрежа за 1:0. В 42-ата Пасторе излезе на добра позиция, но Донарума направи ключова намеса при удара на халфа.

В 51-ата минута удар с глава на Крис Смолинг след корнер мина в близост до вратата. В 55-ата с първото си докосване в мача резервата Давиде Калабрия центрира към другия бек Тео Ернандес, чийто шут рикошира в Смолинг и влетя в противниковата врата. "Вълците" обаче бързо си върнаха преднината. Това стана още в 59-ата минута, когато Калабрия подари топката на Джеко, който насочи топката към Дзаниоло. Матео Мусакио не успя да предотврати паса и така италианският национал с мощен изстрел отново даде аванс на домакините. В 69-ата Пау Лопес спаси шутове на Сусо и Лукас Билия. Минута по-късно Милан отново показа колебание при изпълнение на корнер. Тогава Манчини получи възможност да нанесе удар с глава, който обаче излезе в аут. В 79-ата Пасторе отбеляза гол, но той не бе признат поради негова засада. В 81-ата Дзаниоло можеше да се разпише за втори път в мача, но Донарума спаси шута му. В 88-ата резервата Пьонтек намери Чалханоглу на добра позиция, но мощния удар на турчина мина встрани от вратата. Последното положение в мача също беше негово, след като в добавеното време изпълнението му на пряк свободен удар мина на сантиметри от гредата.