3. Рома продължава без загуба след разгром над Катания (ВИДЕО)

Рома продължава без загуба след разгром над Катания (ВИДЕО)

Верона разби Лацио с 4:1, вижте всички резултати

Отборът на Рома продължава със стабилното си представяне в първенството, след като и днес тимът остана без загуба от началото, разгромявайки тима на Катания с 4:0. Срещата се игра на стадион "Олимпико" и бе от програмата на 17-ия кръг на италианската Серия "А".

Това пък бе 4-о поражение за "слончетата" в последните им 5 мача, което ги оставя твърдо на дъното в подреждането в калчото.

Мачът обаче изненадващо започна с по-добра игра на гостите, които в началото изтърваха няколко положения чрез Гуаренте, Кастро и Лето.

Още при първата си по-сериозна възможност пък домакините откриха резултата. В 18-ата минута Дестро продължи с глава центриране от корнер, топката стигна у Бенатия, който също с глава я вкара в мрежата на "слончетата" за 1:0.

Този гол попари и обърка тотално игровия план на Катания и до края на мача на терена имаше само един отбор - този на Рома.

В началото на второто полувреме, в 55-ата минута Дестро удвои аванса на своите с удар от малкото наказателно поле.

4 по-късно пък, защитникът Бенатия вкара втория си гол в мача, засичайки с глава центриране на Ляич от статично положение, правейки аванса на "вълците" класически.

До края на мача имаше време разгромът за Катания да стане пълен и това се случи в 80-ата минута, когато Жервиньо оформи крайнот 4:0 след асистенция на Ляич.

В друг мач от този 17-и кръг на калчото, тимът на Лацио без разбит неприятно от състава на Верона като гост с 4:1. За тима от града на Ромео и Жулиета българинът Николай Михайлов пък дори не бе в групата за двубоя.

Всичко започна кошмарно за "орлите", които в 5-та минута вече изоставаха с 0:1, след като Тони засече с глава центриране на Фрело от статично положение.

След гола столичани натиснаха и в 27-ата минута Биглия възстанови статуквото, вкарвайки с глава след центриране от ъглов удар на Кандрева.

По-добрата игра на Верона обаче продължи и в 44-ата минута домакините си върнаха аванса в резултата чрез Итурбе, който изпълни перфектно пряк-свободен удар.

Втората част стартира с атаки и към двете врати, но късметът първо се усмихна на домакините. В 63-ата минута Тони получи в половината на "орлите" и подаде за Ромуло, който засече отблизо с десния крак, покачвайки на 3:1.

До края на мача имаше време позорът за Лацио да се оформи. Това стана в 78-ата минута, когато Лука Тони вкара втория си гол в мача, оформяйки и крайното 4:1.