3. Рома и Болоня поделиха точките в голов спектакъл (видео)

Рома и Болоня поделиха точките в голов спектакъл (видео)

Двата тима си вкараха по 3 гола, но не се победиха

Истински голов спектакъл сътвориха съставите на Болоня и Рома в мача помежду си от 22-рия кръг на италианската Серия „А”, приключил при резултат 3:3.

Началото на двубоя предложи много емоции на зрителите на „Ренато Дел’Ара”. Още в 9-ата минута гостите излязоха напред след гол на младока Алесандро Флоренци, който се разписа във втори пореден мач. Радостта не трая дълго и в 17-ата минута Алберто Джилардино изравни.

Само минута по-късно обаче "вълците" върнаха аванса си Пабло Освалдо реализира за 1:2. Домакините отново бързо върнаха попадението и в 26-ата минута Маноло Габиадини вкара за 2:2.

През второто полувреме, в 54-ата мин., Болоня за първи път излезе напред в резултата с гол на Кристиан Паскуато. Равенството обаче пак бе възстановено и в 74-ата минута, когато Панайотис Тахцидис реализира за 3:3, с което оформи и крайния резултат в двубоя.

Така Рома остана на 7-о място в класирането с 34 точки, колкото има и 6-ия Милан, но и мач по-малко. Съставът на Болоня пък е 14-и с 22 точки, на 4 пункта над зоната на изпадащите.