3. ПСЖ оглави група А след равенство с Арсенал в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПСЖ оглави група А след равенство с Арсенал в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят на „Емирейтс” завърши 2:2 с два автогола

Арсенал и Пари Сен Жермен не се победиха в мача на върха на Група А в Шампионската лига. Двубоят на стадион „Емирейтс” завърши при равенство 2:2. Така, победителят в групата ще остане ясен в последния шести кръг, когато френският шампион посреща Лудогорец, а „топчиите” играят с Базел.

Арсенал и ПСЖ изграха здрав мач, изпълнен с интересни положения. Интересното е, че два от четирите попадения бяха автоголове – на Марко Верати и Алекс Айоби през второто полувреме.

В другия мач от групата Лудогорец и Базел също записаха равенство – 0:0 на стадион „Васил Левски”.

Първото по-опасно положение в мача в английската столица стана в 15-ата минута и бе в полза на гостите от Франция.  Тиаго Силва насочи топката от близко разстояние след центриране, но Гибс изчисти от голлинията.

ПСЖ откри чрез Кавани в 18-ата минута. Защитaта на Арсенал се пропука и Матюиди бе изведен в наказателното поле като надбяга Мустафи. Френският национал видя включващия се Кавани и му подаде успоредно на голлинията и нападателят от няколко метра не сгреши.

Играчът на Арсенал Франсис Коклен получи картон през първото полувреме и заради това ще пропусне мача с Базел в Швейцария.

Така се стигна до  45-ата минута, когато Алексис Санчес спечели дузпа, след като Криховяк го събори в пеналта, като закъсня с влизането си.

Оливие Жиру се нагърби с изпълнението. Нападателят се засили и вкара, като прати в долния десен ъгъл, а вратарят се метна в левия. Това бе първия точен удар за „топчиите” за първото полувреме.

След отсъждането на дузпата се стигна до любопитен момент, при който Кавани използва боксов прийом и удари Рамзи в брадичката, но никакви санкции от съдията не последваха. В Би Би Си коментираха ситуацията по следния начин: „това е напълно нормално за боксовия ринг, но на футболния терен това обикновено е червен картон…”

Лукас изпълни пряк свободен в 54-ата минута и удари напречната греда след техничен удар. Оспина нямаше какво да направи при тази ситуация – той само изгледа топката.

Марко Верати също получи картон, с който ще пропусне последния мач на парижани, който е срещу Лудогорец.

След час игра отборът на Арсенал имаше късмет и излезе напред в резултата. Рамзи ритна топката в наказателното поле, Маркиньос се опита да изчисти, но прати право във Верати, който по никакъв начин не успя да реагира и топката влетя във вратата.

В 63-ата минута Лукас пусна майсторки пас към Кавани, който се срина в наказателното поле. Косчелни бе близо до него и така се опита да заблуди съдията, но той не се върза на номера.

Гостите от Париж изравниха в 77-ата минута. Лукас засече центриране от ъглов, пред Оспина бе Айоби, който попречи на вратаря си, топката се отклони леко от него и влетя в мрежата.

До края на мача ПСЖ натисна съперника си и можеше да победи. Кавани пропиля златна възможност в 79-ата минута. Той се откъсна сам срещу Оспина и се опита да го прехвърли, но стражът бе на мястото си и без проблеми улови.

На 6 декември Базел посреща Арсенал. На същата дата Лудогорец гостува на ПСЖ.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1