3. ПСВ изненада Сампдория (видео)

ПСВ изненада Сампдория (видео)

Дебрецен не успя да излъже Металист Харков (видео)

Холандският колос ПСВ Айдховен успя да постигне впечатляващ обрат при гостуването си на Сампдория на "Луиджи Ферари" в двубой от Група "I" на Лига Европа.

Домакините от Генуа поведоха в резултата чрез Пацини, който с впечатляващ плонж откри резултата в 40-ата минута, но през втората част момчетата на Фред Ротен тотално смачкаха своя противник.

Ола Тойвонен изравни в 51-ата минута, засичайки центриране на Ибрахим Афелай. В последната минута от срещата отново шведът реализира и по този начин донесе победата на ПСВ в срещата.

В другия двубой от групата Металист (Харков) стигна до 2:1 срещу Дебрецен и също както ПСВ продължава напред в турнира.

Гостите от Унгария поведоха чрез Цвиткович, който се разписа в 49-ата минута, но след това обратът в срещата стана пълен след автогола на Боди в 56-ата минута и попадението на Олийнюк в 88-ата минута.

След срещите ПСВ е с 13 точки и е лидер в групата, докато Металург е втори с 9 точки. Трети и четвърти са Самп и Дебрецен, но и двата тима отпадат.