3. ПРОВАЛ: Челси се изложи у дома срещу Бърнли (ВИДЕО)

ПРОВАЛ: Челси се изложи у дома срещу Бърнли (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха равенство с по един гол

Челси допусна нетипична грешка, след като не успя да победи Бърнли на "Стамфорд Бридж". Лондончани доминираха през целия двубой и създадоха достатъчно положения, но срещата завърши 1:1. Кай Хавертц откри резултата в 33-ата минута, а Матей Видра изравни в 79-ата. Отборът на Томас Тухел остава лидер в класирането, но преднината му пред втория Манчестър Сити вече е 3 точки.

Челси започна вихрено двубоя и създаваше положение след положение. Първото дойде още в четвъртата минута, когато Баркли напредна и намери Хъдсън-Одой отдясно. Той стреля ниско, вратарят изби, а при добавката Хъдсън-Одой прати топката покрай вратата. Рийс Джеймс също получи възможност да стреля, но ударът му бе отклонен. Следващата ситуация се откри пред Кристенсен, който отправи удар с глава, но той бе неточен.

Ник Поуп бе поставен под обстрел, но не се даваше. То отрази удар с глава на Жоржиньо, а след това Рюдигер се пробва, но прати топката над вратата. Баркли пък отправи хубав удар, но покрай вратата. Бърнли почти не минаваше центъра и трябваше да се справя със сериозен натиск.

След почивката лондончани продължиха да имат сериозно предимство и можеха да увеличат аванса си още в 49-ата мината. Тогава Жоржиньо прати топката в наказателното поле, а Тиаго Силва я насочи с глава, но тя се удари в гредата. Хавертц пропусна отлична възможност малко по-късно, след като от прекрасна позиция не уцели вратата. "Сините" стигнаха до търсения гол в 33-ата минута. Джейс проби отдясно и отправи прекрасно центриране, а Хавертц засече топката с глава.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши