3. Последният в Италия обърна Милан и запази надежда за оцеляване (ВИДЕО)

Последният в Италия обърна Милан и запази надежда за оцеляване (ВИДЕО)

Почти изпадналият Верона спечели с 2:1 у дома

Опашкарят в класирането на Серия "А" Верона победи с 2:1 Милан, след като постигна домакински обрат в срещата от XXXV кръг на Серия "А".

Последният тим в класирането на Калчото започна силно мача и в осмата минута Джампаоло Пацини пропусна, макар да бе сам срещу вратаря.

Не след дълго обаче „росонерите” се възползваха от грешка в защитата на съперника и откриха с удар на Жереми Менес, след който топката срещна гредата и влезе в мрежата.

Това стана в 21-ата минута, а в 29-ата отново Менес накара вратаря на домакините да покаже класа.

В 35-ата това трябваше да стори и стражът на гостите Джанлуиджи Донарума, който бе доста зает след почивката.

В 71-ата бе отсъдена дузпа за Верона, след като Романьоли игра с ръка, а Пацини изравни резултата от бялата точка - 1:1.

Веднага след това домакините натиснаха и в 74-ата Донарума се намеси решително след шут на Пацини.

Той стори това и в 88-ата, а и в 89-ата, но в 95-ата бе безпомощен и Лука Силигарди донесе едва четвърата победа на Верона този сезон.

След нея тимът остава на последно място в класирането, с 25 точки, на седем от първия спасяващ се три кръга преди края.

Милан пък е на шест точки от петия Фиорентина и има само с една повече от седмия Сасуоло.