3. Порто тресна ЦСКА в Русия и вече гледа към четвъртфиналите (видео)

Порто тресна ЦСКА в Русия и вече гледа към четвъртфиналите (видео)

Португалците надделяха над своя съперник с минималното 1:0

Отборът на Порто постигна победа в първия осминафинален мач от Лига Европа срещу ЦСКА (Москва). Двубоят се игра на „Лужники” и бе равностоен, но попадение на гостите от Португалия през втората част реши всичко в срещата и по този начин Порто постигна втора поредна победа като гост в елиминационната фаза на турнира, след като на 1/16-финалите надделя в гостуването си на Севиля с 2:1.

Мачът на „Лужники” започна по-добре за Порто, като португалците бяха доста активни в началните минути на мача и създадоха няколко ситуации. Първо Фалкао стреля към Игор Акинфеев в 5-ата минута, но руският страж отрази. Този пропуск бе последван от два нови, в които замесени бяха Гуарин и Родригес, като изстрелите и на двамата футболисти не попаднаха в мрежата на домакините.

Постепенно ЦСКА започна да изравнява играта и това се видя в няколкото добри положения, организирани от московчани. Много активният в предни позиции Вагнер Лав се отличи с няколко пропуска, но така и не успя да преодолее Елтон. Така почивката дойде при нулево равенство.

В началните минути на втората част отново Порто бе по-силен, но възможностите пред Жоао Моутиньо и Хълк не бяха реализирани. В 70-ата минута обаче, гостите все пак достигнаха до попадение, дело на Фреди Гуарин, който от дъгата на наказателното поле с великолепен изстрел даде преднина на тима си.

ЦСКА се опита да отвърне и да достигне поне до равенството, но Мамаев и Вагнер Лав пропуснаха да отбележат открилите се пред тях възможности. По този начин Порто се добра до ценна победа с 1:0 и вече е с единия крак на четвъртфиналите. Реваншът е след седмица в Португалия.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК