3. Погба блести с два гола в мача на Юнайтед срещу Фенербахче (ВИДЕО)

Погба блести с два гола в мача на Юнайтед срещу Фенербахче (ВИДЕО)

"Червените дяволи" се наложиха с категоричното 4:1 над своя съперник

Манчестър Юнайтед се наложи категорино с 4:1 над гостуващия Фенербахче в група А на Лига Европа. Уейн Рууни така и не вкара дългоочаквания гол, който щеше да го изравни по попадения с Ван Нистелрой, като голмайстори в мача бяха Погба (31`; 45+1`), Марсиал (34`) и Лингард (48`).

Началото на мача не предвещаваше толкова неприятен резултат за гостуващия тим, който стоеше добре на терена и се справяше с лекота с атаките и пресата на „червените дяволи”.

Само за две кошмарни минути за Фенербахче, везните се наклониха в полза на домакините. В 31-ата минута защитният вал на гостите се пропука и допусна сериозна грешка, която бе наказана. Хуан Мата бе повален в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа, която Пол Погба превърна в гол секунди по-късно.

Само две минути след попадението на французина домакините направиха ново нарушение в наказателното поле, като този път потърпевш бе неговият сънародник Марсиал, който сам изпълни дузпата  и увеличи преднината на Юнайтед.

Соуса имаше възможност да намали пасива на Фенербахче, но Де Хеа се намеси на ниво при негов удар в 37-ата и опази мрежата си суха.

В първата минута от добавеното време Рууни се пребори за топката на десния фланг и подаде за Лингард, той не бе на добра позиция за удар и върна към Погба, като французинът с отличен удар извън пеналта матира вратаря на туския тим за трети път.

Втората част не започна добре за гостите, които инкасираха четвърти гол само 3 минути след почивката. Лошо изчистена топка бе поета от Погба, който подаде към Рууни. Топката бързо бе пусната към Лингард и 23-годишният полузащитник с мощен шут откри головата си сметка за Юнайтед през този сезон.

Ван Перси отправи брилянтен удар в 60-ата минута, при който Де Хеа не мръдна, но топката мина на сантиметри от целта. В 78-ата пък удар на Мата бе спасен от стража на гостите.

В 83-ата минута Робин ван Перси вкара почетно попадение за гостите, като голът на холандеца бе аплодиран от публиката на „Олд Трафорд”.

В другата среща от групата Фейенорд се наложи с минималното 1:0 над гостуващия тим на Заря (Луганск). Холандците записаха три точки от срещата след гол на Йоргенсен в 55-ата минута и така вече имат в актива си 6 точки, колкото има и лидерът Юнайтед. Фенербахче е на трета позиция с 4 точки, а Заря остава на дъното с 1 точка.

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер