3. Победният марш на Наполи продължи с 4:2 на "Мараси" (ВИДЕО)

Победният марш на Наполи продължи с 4:2 на "Мараси" (ВИДЕО)

10 от Карпи шокираха Интер с изравнителен гол в 92-ата минута на "Джузепе Меаца"

Наполи дръпна временно с 5 точки преднина на върха в Серия А след атрактивен успех с 4:2 при гостуването на си на Сампдория, който игра над половин час с човек по-малко в 21-ия кръг.

Наполи нямаше загуба на „Мараси” от май 2010-а и днес отново доказа, че се чувства много комфортно на този стадион. Игуаин започна мача с голям пропуск от 7-8 метра фронтално срещу вратаря, но в 9-ата минута наказа ужасен пас назад на Барето и прониза вратаря за 1:0 с 21-ия си гол в 21 мача в калчото.

Барето посегна към Раул Албиол при разбъркване след корнер и съдията даде спорна дузпа за гостите, която Инсиние превърна във втори гол в долния ляв ъгъл – 2:0 още в 18-ата минута.

Наполи направи още пропуски през първата част, а Сампдория се събуди едва в края и успя да намали. Карлос Карбонеро отне в полето на гостите и центрира отдясно, Едер отлично залъга, че ще играе с топката и я остави зад себе си за непокрития Кореа, който разстреля Рейна за 1:2.

„Моряците” стартираха агресивно второто полувреме, но Матия Касани бе изгонен в 59-ата минута, а Хамшик направи 3:1 и мачът изглеждаше решен.

Наполи пак се отпусна и Едер върна един гол след голяма грешка на Пепе Рейна, който позволи топката да мине през ръцете му при удара след корнер.

Игуаин направи още един голям пропуск и би над целта, след като вече бе заобиколил вратаря. Дрис Мертенс донесе спокойствие на гостите и 11 минути преди края финтира подхлъзналия се Фернандо, за да се разпише с нисък шут по диагонала за 4:2.

Новакът Карпи, макар и с 10 души,  си тръгна с точка от „Джузепе Меаца” след сензационен изравнителен гол в 92-ата минута за 1:1 срещу борещия се за титлата Интер. Това бе едва втори мач изобщо между тези два отбора и Родриго Паласио даде аванс на Интер в края на първата част, ала в самия край Кевин Ласаня изравни и вбеси Роберто Манчини.

Перишич отправи първия изстрел в очертанията на вратата, но той не затрудни Белек. Икарди бе повален в наказателното поле, но нямаше претенции за дузпа.

„Нерадзурите” напълно контролираха мача и в 37-ата минута Родриго Паласио заслужено им даде аванс, когато удар на Ляич рикошира в бранител и топката идеално спря в краката на аржентинеца, който отблизо се разписа.

Карпи успя да направи някакъв натиск чак около 70-ата минута, а техният вратар Белек ги остави в мача с чудесно спасяване срещу Паласио от няколко метра в 83-ата минута.

Халфът Лоренцо Пашути, който се прочу като първия играч в Италия с голове за един и същ отбор във всички дивизии от Серия Д до Серия А направи задачата на своя тим още по-трудна и бе изгонен с втори жълт картон секунди по-късно за фаул срещу Фелипе Мело.

Сензацията дойде в 92-ата минута. Рафаеле Бианко бе заграден от трима, но намери Кевин Ласаня, който на свой ред стреля през краката на Мурийо и матира Ханданович за 1:1, а всички на „Меаца” бяха шокирани, а Манчини – бесен.

Лацио направи обрат от 0:1 до 4:1 срещу Киево на „Олимпико” в спорен мач с два червени картона и съмнителна дузпа.

„Летящите магаренца” полетяха още в самото начало и Бошкян Сезар вкара с глава след центриране от свободен удар за 1:0.

„Орлите” започнаха да създават голови положения чак след 35-ата минута, но Балде Кейта би високо, а Пароло с петичка също не успя.

Сезар се превърна от герой в грешник и бе изгонен още във втората минута на второто полувреме за бодичек срещу Кейта, който му донесе втори жълт картон.

Кандрева пък падна лесно в наказателното поле под натиска на Гоби и сам вкара спорната дузпа за 1:1 в 66-ата минута.

Данило Каталди от воле направи обрата пълен след лошо изчистен корнер, а Кандрева направи 3:1 от много малък ъгъл, но Щефан Раду бе изгонен веднага след това за фаул срещу Палоски, който доведе и до дузпа. Палоски сам изпълни, но Бериша спаси удара му.

Балде Кейта довърши гостите с четвърти гол дълбоко в добавеното време.

Възраждането на Болоня продължи с победа като гост с 2:0 срещу Сасуоло в местно дерби. Това бе първа загуба изобщо за Сасуоло у дома, когато тимът е приемал съперниците си на „Мапеи”.

Болоня създаде по-добрите положения през целия мач и заслужаваше да поведе. Това стана чак в 68-ата минута, когато Джакерини се освободи от Пелузо в битка на двама бивши играчи на Ювентус и завъртя с левия крак зад Консили за 1:0. Домакините искаха фаул точно преди гола, но такъв не бе отсъден, а Джакерини посвети гола на починалия баща на неговия съотборник Сунига.

Берарди бе много близо до изравняването, а Марсело Трота направи дебюта си за „зелено-черните”.

Болоня довърши работата си в добавеното време и Флокари размина няколко от бившите си съотборници, за да направи 2:0.

Верона остана без победа и след 21-ия кръг. Единственият тим в калчото без успех навакса гол пасив у дома за 1:1 срещу Дженоа, благодарение на Джампаоло Пацини.