3. ПАОК сдъвка и изплю Брьондби - 5:0 в Солун (ВИДЕО)

ПАОК сдъвка и изплю Брьондби - 5:0 в Солун (ВИДЕО)

Гари Родригес вкара гол за гърците, а словенски национал вкара хеттрик, ПАОК изпусна и дузпа в края

ПАОК буквално разнищи Брьондби с 5:0 в първа среща от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Датчаните се промъкнаха през иглени уши срещу Берое с общ резултат 1:0 в миналия кръг, но сега бяха пометени с 5 гола на „Тумбас” в Солун.

Бившата звезда на Левски Гари Родригес беше титуляр за ПАОК, вкара един от головете и бе сменен в 71-ата минута.

Словенският национал Роберт Мак даде начало на головата серия в 17-ата минута, а Димитрис Пелкас удвои в 36-ата минута за отбора на бившия хърватски национал Игор Тудор, който сега е треньор.

Гари Родригес направи 3:0 след пас на Мак в 51-ата минута, а самият Мак оформи хеттрик с две бързи попадения в 80-ата и 82-ата минута за крайното 5:0.

Брьондби бе напълно смазан и имаше късмет, че минута преди края албанецът Ергис Каче изпусна дузпа и шестият гол се размина.

Реваншът след седмица в Дания изглежда само формалност.

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)