3. Палермо и Рома спретнаха зрелищно 3:3 под проливния дъжд на "Ренцо Барбера"

Палермо и Рома спретнаха зрелищно 3:3 под проливния дъжд на "Ренцо Барбера"

Дузпа в предпоследната минута донесе точката за "вълците"

Отборите на Палермо и Рома сътвориха страхотен мач под проливния дъжд на стадио "Ренцо Барбера" в Сицилия и завършиха наравно 3:3 в срещата по между си от 5-ия кръг на италианската Серия "А". Рома на два пъти повеждаше в резултата, допусна пълен обрат, за да може капитанът на тима да оформи крайния резултат от дузпа в предпоследната минута. Този път късметът на Раниери не проработи за нещо повече, а заканите на Дзенга за Скудетото сякаш се изпаряват.

Двата отбора започнаха силно срещата и създадоха набързо няколко положения за гол. След вихреното начало, се стигна до 20-ата минута, когато Рома все пак успя да поведе в резултата, след като Тоти изведе Бриги на чиста позиция и халфът на "вълците" не сгреши с премерен удар с десния крак. Палермо отговори на попадението на гостите и упражни силен натиск, който бе възнаграден в 40-ата минута. Хърватинът Игор Будан прониза стража на гостите с мощен удар с левия крак за 1:1.

По всичко личеше, че първото полувреме ще завърши при този резултат, но в последните секунди двата отбора си размениха по едно попадение. Първо Никлас Бурдисо изведе гостите напред в резултат за втори път с удар с глава от близко разстояние, след пас на Пизаро, а минута по-късно Фабрицио Миколи отново изравни с хубав удар с десния крак по диагонала и направи резултата за 2:2 преди почивката.

Домакините започнаха по-активно втората част и успяха да поведат в резултата за първи път в 56-ата минута, когато Антонио Ночерино разстреля Жулио Серджо от центъра на наказателното поле. След това отборът на Рома наложи тотален натиск и създаде куп положения, които обаче бяха пропилени с лека ръка от Тоти, Вучинич и компания.

Все пак се стигна до 89-ата минута на срещата, когато "вълците" получиха правото да изпълнят дузпа, след като резервата Окака Чука бе повален в наказателното поле от вратаря на домакините Рубиньо. Капитанът на Рома Франческо Тоти бе точен от бялата точка, с което оформи крайното 3:3.

Така след това равенство Рома вече е на 9-о място с актив от 7 точки, докато Палермо е 13-и с 2 точки по-малко.

Палермо - Рома 3:3