3. ОТНОВО ПРЕД ФЕНОВЕ: Челси обърна новака Лийдс и поведе във Висшата лига

ОТНОВО ПРЕД ФЕНОВЕ: Челси обърна новака Лийдс и поведе във Висшата лига

"Сините" стигнаха до успех с 3:1

Челси спечели домакинството си на Лийдс от 11-ия кръг в Премиър лийг с 3:1. Двата тима направиха интригуващ сблъсък на "Стамфорд Бридж", но лондончани успяха да вземат своето след обрат. Гостите откриха още в 4-ата минута чрез Патрик Бамфорд, но Оливие Жиру в 27-ата, Курт Зума в 61-ата и Кристиан Пулишич в 93-ата минута донесоха успеха на домакините, който поне временно ги изкачи на върха в класирането.

Началото на мача бе вихрено. Още във 2-ата минута Челси можеше да открие резултата. Първо Хаким Зиех бе изведен на добра позиция, но ударът му бе спасен от вратаря. При последвалия корнер Оливие Жиру стреля опасно с глава, но покрай вратата.

Отговорът на Лийдс бе мигновен. В 4-ата минута гостите откриха резултата. Йоркширци организираха контраатака, Патрик Бамфорд бе изведен на скорост, финтира вратаря и отбеляза за 0:1.

Челси обаче продъжли да създава опасности. В 9-ата минута Тимо Вернер направи голям пропуск, като отблизо нацели напречната греда.

Десет минути по-късно и гостите удариха греда чрез Альоски, но в ситуацията имаше и засада.

В 22-ата минута вратарят Илан Меслие сбърка и подаде топката на Жиру, който обаче пропусна отлична възможност, стреляйки покрай вратата.

В 27-ата минута обаче французинът се реваншира. Рийс Джеймс напредна отдясно и центрира в наказателното поле, а Жиру отблизо засече за 1:1.

Атрактивната игра продължи и през втората част. Домакините имаха първото добро положение в 54-ата минута, когато след центриране от фаул Кай Хавертц с глава пропусна отблизо.

След това събитията се пренесоха пред другата врата и в 57-ата минута Рафиня остпари опасен изстрел, който бе блокиран от защитник, след това бразилецът пробва и добавка, но прати кълбото над вратата.

В 60-ата минута стражът на Лийдс Меслие направи две блестящи спасявания след изстрели отблизо на Вернер. При последвалия корнер обаче Курт Зума бе изпуснат и с глава бе точен за 2:1.

До края домакините продължиха да натискат. В 68-ата минута Кристиан Пулишич направи страхотен пропуск отблизо. След това в 75-ата минута Вернер за пореден път не успя да преодолее вратаря Меслие, останал очи в очи с него. В 87-ата минута и Тами Ейбрахам излезе на стрелкова позиция, но не уцели вратата.

В добавеното време все пак падна трети гол във вратата на Лийдс. Вернер напредна отдясно и подаде успоредно на голлинията за Пулишич, който отблизо засече за крайното 3:1.

Все пак Челси постигна нужното и събра актив от 22 точки, като така поне за една нощ излезе начело във временното класиране, но е с мач повече от Тотнъм и Ливърпул, които играят утре. Лийдс пък се намира в средата на таблицата на 12-ата позиция с 14 точки.