3. ОГРОМНА ДРАМА НА "УЕМБЛИ": ВАР даде Купата на Лестър! (ВИДЕО)

ОГРОМНА ДРАМА НА "УЕМБЛИ": ВАР даде Купата на Лестър! (ВИДЕО)

Отмениха гол на Челси за минимална засада в 88-та минута, "лисиците" ликуват след 1:0

Лестър е новият носител на ФА Къп! "Лисиците" стигнаха до драматичен успех на финала срещу Челси, като победата им изглеждаше несигурна в последната минута на редовното време, когато Чилуел изравни, но ВАР се намеси и посочи, че има засада.

Така голът на Тилеманс малко след час игра остана единствен в срещата и донесе първият трофей от ФА Къп във витрината на Лестър!

В началните минути и двата отбора подходиха предпазливо и логично ситуации пред някого от двамата вратари нямаше. Първата по-интересна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Джейми Варди засече подаване в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Рийс Джеймс.

В 23-ата минута Мейсън Маунт получи в половината на Лестър, справи се с Союнджу, след което и стреля пред наказателното поле, но покрай лявата греда на Каспер Шмайхел. Малко след това Тимо Вернер опита силен изстрел, но високо над вратата.

В следващите минути се изля силен джъд над "Уембли", а "сините“ бяха много близо до откриването на резултата в 29-ата минута, когато създадоха най-чистата ситуация до момента в мача. Тиаго Силва получи топката в наказателното поле и опита да намери свой съотборник, но Сесар Аспиликуета и Тимо Вернер се разминаха на сантиметри с топката.

В 34-ата минута се наложи да бъде извършена смяна в състава на "лисиците". С травма напусна Джони Еванс, който беше заменен от Марк Олбрайтън. В 42-ата минута Тилеманс центрира от нов свободен удар в наказателното поле, където отново Союнджу стигна пръв до топката, като изпревари Тиаго Силва, и стреля с глава, но покрай дясната греда на лондончани.

Първата опасна ситуация за втората част дойде в 53-ата минута, когато Рийс Джеймс центрира отдясно в наказателното поле, а там Маркос Алонсо стреля с глава на далечната греда, но топката беше уловена от Шмайхел.

Лестър първи удари в 63-ата минута. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, като тя рикошира в Айозе Перес. След това тя попадна в Люк Томас, който комбинира с Тилеманс. Белгиецът напредна и с мощен изстрел от над 20 метра прати неспасяемо топката в десния ъгъл на Кепа – 0:1.

Веднага след това на терена се появиха Джеймс Мадисън за "лисиците", както и Бен Чилуел и Криситан Пулишич за Челси. Те замениха съответно Кечели Ихеаначо, Хаким Зиеш и Маркос Алонсо.

В 78-ата минута Челси бе много близо до изравняването, когато резервата Бен Чилуел стреля с глава в долния десен ъгъл след центриране от фланга, но Шмайхел направи феноменално спасяване. Девет минути по-късно отново Шмайхел се прояви по брилянтен начин, след като спаси удар на Мейсън Маунт.

В последната минута от редовното време лондончани си помислиха, че са изравнили, когато Уес Мортган си вкара топката в собсвената мрежа, но попадението беше преразгледано със системата ВАР, а впоследствие и отменено заради тънка засада на Чилуел при центрирането довело до попадението.

Така Лестър успя да вдигне трофея в ФА Къп от петия си опит, след като през 49-та, 61-ва, 63-та и 69-та стигаше до финала, но винаги оставаше втори.

Челси - Лестър 0:1
0:1 Тилеманс 63

Стартови състави:

Челси: Кепа, Азпиликуета, Тиаго Силва, Рюдигер, Джеймс, Канте, Жоржиньо, Алонсо, Зиеш, Вернер, Маунт

Лестър: Шмайхел, Кастан, Суюнчу, Еванс, Фофана, Томас, Ндиди, Тилеманс, Перес, Ихеаначо, Варди

РАЗШИРЕН РЕПОРТАЖ

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)