3. ОБЗОР: Жирона на крачка от чудото в Париж (ВИДЕО)

ОБЗОР: Жирона на крачка от чудото в Париж (ВИДЕО)

4 минути не стигнаха на испанците

Новият формат в Шампионска лига едва не започна със сензационен резултат, след като скромният дебютант Жирона бе на броени минути от това да измъкне точка като гост на ПСЖ.

Груба грешка на вратаря на гостите Пауло Гасанига в 90-ата минута доведе до нелеп автогол при единственото попадение в срещата.

До този момент аржентинецът бе непоколебим спасявайки всичко възможно, но допусна центриране по земя на Нуно Мендеш да мине между краката му.

На "Парк де Пренс" испанците играха смело, като на моменти показваха, че могат да бъдат опасни и в офанзивен план.

Първото полувреме бе съпътствано от домакински натиск, който така и не доведе до попадение.

ПСЖ опита да застраши вратата на Газанига чрез  Уарен Заир-Емери, но неговият удар беше блокиран и топката излезе в корнер.

Последва удар на Усман Дембеле, но и този опит не бе достатъчно застрашителен.

Жирона се защитаваше перфектно, оставайки твърде малко пространства за съперника.

След почивката Дембеле и резервата Рандъл Коло Муани пропуснаха няколко добри положения.

Ашраф Хакими пък впечатли с невероятен пропуск, след като от няколко метра стреля в тялото на Газанига.

Мачът вървеше към сензационен резултат, когато дойде и грешката на вратаря на Жирона.

Слован (Братислава), друг дебютант в надпреварата, имаше далеч по-сериозен сблъсък с реалността.

Бившият отбор на Васил Божиков допусна звучно поражение с 1:5 като гост на Селтик.

За пръв път в историята "детелините" започнаха с победа в груповата фаза на Шампионска лига.

В Брюж Борусия (Дортмунд) трябваше да чака търпеливо своя момент преди да разстреля белгийския си съперник.

Финалистът от последната надпревара вкара едва в 76-ата минута чрез Джейми Гитенс, а скоро след това 20-годишният английски талант удвои.

Крайното 0:3 оформи Серу Гираси.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение