3. ОБЗОР: Ясни са четвъртфиналистите в Лига Европа (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Ясни са четвъртфиналистите в Лига Европа (РЕПОРТАЖИ)

Милан, Тотнъм и Рейнджърс отпаднаха, вижте кои отбори продължават напред, резултати и голмайстори от реваншите

В четвъртък вечер се играят осминафиналните срещи-реванши от тазгодишното издание на турнира Лига Европа.

Част от първата порция мачове вече приключиха и така станаха известни три отбора, които ще участват в следващата фаза на надпреварата.

Най-категорично напред продължи италианският Рома. Римските „вълци“ победиха Шахтьор (Донецк) и като гости в реванша с 2:1, така че спечелиха сблъсъка с общ резултат 5:1.

Арсенал и Гранада пък загубиха у дома във вторите срещи, но въпреки това отстраниха съответно Олимпиакос и Мьолде.

Голямата изненадата дойде от Загреб, където местният Динамо вкара в продължения сблъсъка с Тотнъм, въпреки че отстъпи с 0:2 пред „шпорите“ в Лондон.

Това обаче не бе всичко, защото в допълнителните две части от по 15 минути хърватите, които 3 дни преди реванша останахс без треньор, вкараха трети гол и постигнаха исторически обрат. В герой за отбора се превърна Мислав Оршич, който отбеляза и трите попадения в мача.

В най-очаквания сблъсък Манчестър Юнайтед победи като гост Милан с 1:0 след гол на резервата Пол Погба в началото на втората част и продължи напред с общ резултат 2:1.

В Шотландия пък новият шампион Рейнджърс отпадна безславно от Спарта (Прага) след 0:2 вкъщи, завършвайки мача с 9 души на терена.

Ето всички резултати и голмайстори от реваншите в осминафиналната фаза на Лига Европа:

Арсенал - Олимпиакос 0:1 (общ резултат 3:2)

2:1 Хестад (90)

Шахтьор (Донецк) - Рома 1:2 (общ резултат 1:5)

0:1 Погба (48)

Рейнджърс - Славия (Прага) 0:2 (общ 1:3)

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити