ОБЗОР: Ливърпул се забавлява и с резервите, спечели групата си в Лига Европа (ВИДЕО)

Уест Хем, Брайтън, Фрайбург, Аталанта, Спортинг и Рен продължават напред - резултати и голмайстори

Макар и с голяма част от резервите си, английският гранд Ливърпул разби с 4:0 гостуващия ЛАСК Линц в мач от предпоследния кръг в груповата фаза на Лига Европа.

Звездата Мохамед Салах вкара от дузпа и вече има 199 гола за мърсисайдци на сметката си, с два гола блесна Коди Гакпо, а Луис Диас откри резултата още в 12-ата минута на „Анфийлд“.

След успеха Ливърпул си гарантира предсрочно първото място в крайното класиране на групата с 12 точки, тъй като вторият Тулуза има 8, а ЛАСК остана последен с едва 3 в своя актив.

По-рано през деня стана ясно, че английските Уест Хем и Брайтън, германският Фрайбург, италианският Аталанта, португалският Спортинг (Лисабон) и френският Рен се класират за фазата на преките елиминации.

Двата британски отбора постигнаха трудни победи с по 1:0 като гости. „Чайките“ надвиха 10 от гръцкия АЕК с гол от дузпа малко след почивката, докато „чуковете“ вкараха минута преди края на редовните 90 при визитата си на Бачка Топола.

Междувременно Фрайбург разгроми гръцкия Олимпиакос с 5:0 у дома. Хеттрик отбеляза Михаел Грегорич, а по едно попадение добавиха Килиан Силдилия и Ритсу Доан.

По същото време френският Рен победи Макаби Хайфа с 3:0 на неутларния терен "Пушкаш Арена" в Будапеща. Мартен Терие, Амин Гуири и Фалиан Ридер бяха голмайсторите за френския отбор.

Спарта Прага победи Бетис Севиля с 1:0 с попадение на Лукаш Хараслин след почивката.