3. ОБЗОР: Дортмунд излъга Шалке и записа нови три точки, Байерн също с победа (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от изиграните двубои днес!

Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд стигна до труден успех с 2:1 при гостуването си на Шалке 04. Дилейни даде преднина за „жълто-черните”, но Калигури изравни от дузпа след почивката. Джейдън Санчо донесе успеха за Дортмунд четвърт час преди края на срещата. Така Борусия Дортмунд е едноличен лидер с 36 точки, с шест повече от втория Байерн, който днес също записа победа.

Третият в класирането РБ Лайпциг най-неочаквано загуби с 0:3 при гостуването на Фрайбург и вече изостава на 11 точки от върха, а също така слезе позиция надолу, тъй като Байерн не срещна съпротива у дома срещу Нюрнберг. Шампионите вкараха три безответни гола и вече имат в актива си 27 точки.

Волфсбург и Хофенхайм не се победиха в зрелищно реми с четири гола, а Байер Леверкузен измъкна трите точки в домакинския си мач срещу Аугсбург, побеждавайки с 1:0.

От 19:30 Херта посреща на своя стадион Айнтрахт.