3. Нюкасъл не загуби в Гърция и е с крачка пред Атромитос преди реванша (видео)

Нюкасъл не загуби в Гърция и е с крачка пред Атромитос преди реванша (видео)

Олимпик Марсилия докосва групите на Лига Европа след успех с 2:1 над тима на Владислав Стоянов

Гръцкият Атромитос и английският Нюкасъл завършиха при резултат 1:1 първия мач помежду им от плейофния кръг на Лига Европа. Двубоят се игра на стадион „Перистери”, а двата тима не успяха да излъчат победител.

Домакините първи успяха да достигнат до попадение. Денис Ъпстейн изведе Атромитос с гол напред, след като успя да преодолее Стив Харпър в 24-ата минута. Нюкасъл обаче съумя да изравни до почивката. Това се случи в самия край на първото полувреме. Точен за 1:1 в продължението на първата част бе Райън Тейлър. През втората част двата тима не си вкараха нови голове и така двубоят завърши при резултат 1:1.

Реваншът на „Спортс Дайрект Арена” е след седмица.

В друг мач от плейофния кръг на Лига Европа Олимпик Марсилия направи важна крачка към груповата фаза на турнира, след като се наложи с 2:1 като гост на Шериф Тираспол. Българският страж на молдовския тим – Владислав Стоянов, бе титуляр за своя отбор и изигра пълни 90 минути.

Марсилия успя да поведе в 18-ата минута след попадение на Джордан Аю, но в 26-ата Томислав Пайович възстанови равенството. Крайното 2:1 в полза на гостите оформи Андре Пиер Жиняк в 53-ата минута. Реваншът е след седмица.