3. Незабележим Бербатов, но ПАОК взе много престижна победа срещу Дортмунд за сбогом с Лига Европа (ВИДЕО)

Краснодар спечели групата, ПАОК напусна Европа с високо вдигната глава, рекорд на Стоичков остана мираж за Берба

ПАОК отпадна от Лига Европа с високо вдигната глава като победи Борусия (Дортмунд) насред „Сигнал Идуна Парк” с 1:0 в Група C и попречи на немския отбор да завърши на първото място, където се настани Краснодар след убедително 3:0 като гост на Габала.

Димитър Бербатов започна като титуляр за ПАОК в Германия, но бе напълно незабележим през целия мач, най-вече заради контрола върху играта на домакините. Берба отново не успя да изравни рекорда на Стоичков за най-много голове на българин в евротурнирите. Камата води само с един гол пред него. През целия мач Дортмунд тотално контролираше мача, но с единствения си точен удар ПАОК спечели.

На "Сигнал Идуна Парк" удар на Кагава рикошира в съперник и заблуди вратаря Гликос в 11-ата минута, но топката срещна външната страна на гредата. В първите 15 минути отборът на Томас Тухел владееше топката в над 80% от времето и мачкаше съперника.

Гинтер бе намерен с прострелна топка от Ройс, но успя да прати само в трибуните.

ПАОК почти не поглеждаше към противниковата врата, но гол на Цавелас след центриране на Каче бе отменен със засада в 26-ата минута.

В 33-ата минута обаче пас на Мистакидис свари напълно неподготвен Хумелс, Роберт Мак се откъсна сам срещу Вайденфелер, чукна покрай него и вкара за 1:0. Това бе трети гол за гръцкия тим в Лига Европа и всички те са отбелязано от словенеца.

Гостите имаха огромен късмет преди почивката и Гликас изби фалцов изстрел на Янузай, а гредата за втори път попреди на Борусия при добавката на Ройс.

Тухел направи двойна смяна на почивката и извади Свен Бендер и Марко Ройс. Още след рестарта Гликас спаси един на един срещу Мхитарян след умна игра на Рамос. После стражът на ПАОК отрази и удар с глава на Шинджи Кагава.

Янузай изпусна удобен момент за шут, а незабележимият цял мач Бербатов бе сменен в 71-ата минута от Ерик Сабо. Скоро след това Гари Родригес влезе за ПАОК, а Пиер-Емерик Обамеянг направи пореден пропуск, след като смени Кагава.

По същото време на „Баксел Арена” в Баку руският Краснодар с лекота вкара три гола на Габала за 3:0.

Рагнар Сигурдсон даде аванс на Краснодар в 26-ата минута, в чийто редици Жоазиньо игра цял мач. Пет минути преди почивката уругваецът Маурисио Перейра удвои, а Вандерсон сложи точка на спора през втората част.

Краснодар спечели групата с 13 точки, Доррмунд също продължава напред с 10, ПАОК завърши трети със 7, а Габала остана с 2. Така европейската авантюра на Димитър Бербатов и компания този сезон завърши с много престижна победа.

Той вече е здрав

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Той ще прибира сериозна заплата

Удар за Англия! Сака и Джоунс отпаднаха от състава на "Трите лъва"

И двамата имат проблеми

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори