3. Наполи взе скалпа на Интер с 90 минути анти-футбол

Наполи взе скалпа на Интер с 90 минути анти-футбол

Край на лошата серия от 15 мача без победа за Наполи и трета загуба за шампиона Интер

Отборът на Наполи постигна престижна победа у дома с минималното 1:0 над шампиона Интер в дербито на 33-ия кръг от италианската Серия "А". Макар с много дефанзивна и на моменти грозна игра, възпитаниците на Роберто Донадони стигнаха до така чаканата победа - първа в последните 15 мача. Интер пък се хвана в капана на домакините и допусна едва третата си загуба за сезона.

Срещата започна с добра игра на гостите от Интер и още в първите 10-ина минути можеше да се стигне до откриване на резултата, но удари на Самуел и Станкович бяха отразени от стража на домакините Наваро. С течение на времето Интер изцяло взе инициативата и продължи да създава добри положения за гол, но този път Златан Ибрахимович и Марио Балотели пропуснаха по едно.

Наполи определено играеше дефанзивно, като единствено Езикел Лавеци действаше добре в предни позиции. Аржентинецът опита да изненада Жулио Сезар на няколко пъти, но без успех. Второто полувреме започна равностойно и двата отбора си размениха по една сериозна атака. Удар на Виера бе спасен от Наваро, а малко по-късно шут на Монтервино от изгодна позиция срещна тялото на бранител на Интер.

В игра за домакините в 63-ата минута се появи Марсело Салайета и именно той се превърна в герой за Наполи 10 минути по-късно. Хамшик подаде хубав пас към бившия нападател на Ювентус, който с топовен изстрел препарира Жулио Сезар, пращайки топката с 81 км в час в десния ъгъл на вратата. След попадението срещата заприлича на истинска корида, а играчите на Наполи по всякакъв начин се опитваха да задържат резултата с цената на много нарушения и симулации.

Интер заигра много атакуващо, в игра се появиха Крус и Мансини и на практика "нерадзурите" заиграха с четирима в атака с присъствието на Ибрахимович и Балотели. Атаките на гостите обаче така и не се оказаха достатъчно опасни за Наваро и отбраната на домакините. Наполи пък заигра на контраатаки и при една от тях удар на Мануеле Блази изненада Жулио Сезар. Топката рикошира в гръб на бранител на Интер и заблуди Сезар, който обаче реагира моментално и спаси своя отбор от втори гол. Гостите пък бяха безпомощни сред сгъстената отбрана на Наполи и така и не стигнаха до гол.

Въпреки загубата, Моуриньо и компания водят убедително със 7 точки на Милан, а до края остават само 5 кръга. Наполи пък записа първи успех от 15 мача насам и се изкачи на 12-о място с 42 точки в актива си.

Наполи - Интер 1:0
1:0 Салайета 73'

Наполи
:Наваро, Ароника, Сантакриче, Контини, Монтервино, Блази, Хамшик, Амодио (Болячино 89'), Манини, Лавеци (Датоло 82'), Денис (Салайета 63')

Интер: Жулио Сезар, Кордоба, Санети, Самуел, Киву (Максуел 82'), Станкович, Фиго (Мансини 72'), Виера (Крус 75'), Камбиасо, Ибрахимович, Балотели

Жълти картони: Амодио (Наполи), Станкович, Виера, Балотели, Крус (Интер)

Съдия: Роберто Розети

Стадион: "Сан Паоло", Неапол

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима