3. Наполи се подигра с Трабзонспор на собствения му стадион (ВИДЕО)

Наполи се подигра с Трабзонспор на собствения му стадион (ВИДЕО)

Отборът на Рафа Бенитес е почти сигурен 1/8-финалист след 4:0 при гостуването на турския тим

Тимът на Рафа Бенитес Наполи уби интригата преди реванша срещу Трабзонспор, след като днес отбеляза четири безответни гола и е почти сигурен осминафиналист за следващата фаза на Лига Европа. Наполи не срещна никаква съпротива в двубоя, а головата сметка на италианците откри Енрике още в 6-ата минута. Игуаин (20`), Габиадини (27`) и Запата (90+2`) също записаха имената си сред голмайсторите, а Мертенс пропусна да се разпише в 85-ата, изпускайки дузпа.

Тимът на Рафа Бенитес реши всичко в двубоя за по-малко от половин час игра, вкарвайки три безответни попадения. Още в първите минути на двубоя стана видно, че гостуващият тим ще диктува темпото на игра. При центриране от корнер в 6-ата минута и рикошет Кулибали остана сам срещу Арикан, но турският страж изби с крак, топката бе засечена от въздуха с глава от Енрике, който насочи точно кълбото, отривайки резултата.

Игуаин и Габиадини напълно обезличиха защитата на турския тим, която допускаше прекалено елементарно да бъде преодолявана. В 20-ата минута Габиадини направи отличен самостоятелен рейд отляво и пусна към Игуаин, който връхлиташе на далечната греда и вкара за 2:0 на празна врата.

Седем минути по-късно гол на Габиадини смълча за трети път трибуните на „Хюсеин Авни Акер". Раул Албиол изведе италианеца между двама бранители, Габиадини пое топката отлично с гръб към вратата, завъртя се и пусна кълбото между краката на Арикан за 3:0.

Трима бранители на домакините не успяха да спрат Игуаин в 33-ата, но аржентинецът не успя да се разпише за втори път, тъй като ударът му намери напречната греда.

В началото на втората част Трабзонспор наложи краткотраен натиск, но турския тим не успяваше да стигне до чисто голово положение.

Удар на Мертенс в 51-ата мина над напречната греда, а минути по-късно Игуаин стреля право в ръцете на Арикан. Аржентинецът изведе Мертенс отляво, но стража на Трабзонспор излезе да скъси ъгъла и изби удара на белгиеца.

В средата на полувремето недоволството на феновете по трибуните стана по-видно, започвайки да освиркват футболистите на Ерсун Янал.

Най-чистото положение за домакините бе създадено в 74-ата минута, когато Кардосо направи фрапантен пропуск от близо 10 метра от вратата.

Шанс за четвърти гол за Наполи имаше в 84-ата минута, след като Драйс Мартенс бе повален в наказателното поле на домакините и главният рефер отсъди дузпа. Белгиецът сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но стреля неточно и топката премина на сантиметри от лявата греда.

Четвърто попадение все пак падна, а негов автор бе влезлият като резерва в 80-ата минута Запата. Във втората минута на добавеното Кайехон шутира отляво, Арикан изби, но про добавката Запата бе точен, оформяйки крайното 4:0 за Наполи.

В Марсилия умуват за Погба

Халфът на Ювентус може да заиграе в Лига 1

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман