3. Наполи се отърси от кошмара с Милан и се върна към победите (ВИДЕО)

Наполи се отърси от кошмара с Милан и се върна към победите (ВИДЕО)

Автогол донесе трите точки за лидера срещу Лече

Наполи постигна скромна победа като гост на Лече с 2:1 в мач от 29-ия кръг на Серия А. Почти недостижимият лидер в класирането успя да се реабилитира след погрома с 0:4 от Милан преди седмица.

Въпреки че гостите влязоха в мача като големия фаворит, първата добра възможност за гол се откри пред Лече. В 8-ата минута Юсеф Малех засече подаване в наказателното поле. Алекс Мерет беше заел перфектна позиция и успя да спаси.

Десет минути по-късно Наполи излезе напред в резултата. Мин-Джей Ким получи отдясно и центрира. Джовани ди Лоренцо изскочи зад противниковите защитници и реализира за 0:1. Останаха сериозни съмнения за засада. Ситуацията беше тънка и 1-2 минути беше преразглеждана от ВАР, но нарушение на правилата нямаше. Голът остана.

В 34-тата минута гостите можеха да удвоят преднината си. Ървинг Лосано получи възможност да обстрелва вратата, но ударът му беше отразен от Владимир Фалконе.

В началото на втората част Лече рестартира мача, като възстанови равенството. Федерико фи Франческо се разписа с удар от трудна позиция. Неаполитанците бързо вдигнаха оборотите и си върнаха аванса от един гол. При центриране във вратарското поле Антонио Гало прати топката в собствената си мрежа. Никакви шансове за Фалкове да реагира.

С наближаването на финалните минути резултатът остана непроменен. Наполи не успя да вкара трети гол, с който да сложи точка на спора, и Лече се втурна в предни позиции в търсене на точката.

Дълбоко в добавеното време защитата на Наполи се справи с две центрирания от ъглови удари. Фалконе се беше включил в противниковото наказателно поле. Неговата врата беше празна. Точно преди последния съдийски сигнал гостите се втурнаха в контраатака и почти сигурно щяха да вкарат, но реферът наду свирката си за край. Футболистите на Наполи го обградиха, но не спориха продължително. Все пак крайният резултат беше в полза на гостите.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи