3. Наполи е първият 1/4-финалист в Лига Европа (ВИДЕО)

Наполи е първият 1/4-финалист в Лига Европа (ВИДЕО)

Рафа Бенитес класира отбора сред най-добрите осем за първи път през новия век

Италианският Наполи се класира първи за ¼-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Това стана факт, след като момчетата на Рафаел Бенитес фиксираха равенство 0:0 при визитата си на Динамо (Москва) и така продължават напред с общ резултат 3:1.

Двубоят на стадион „Арена Химки” започна на високи обороти и всеки от отборите имаше шанс да открие резултата до почивката. Гостите имаха три чисти ситуации в първите 20 минути, но Дрийс Мертенс, Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон пропуснаха.

Динамо също не отстъпваше и дори на два пъти вкара топката в мрежата на Наполи, но попаденията бяха отменени заради засада и нарушение в атака.

Така почивката дойде при нулево равенство, което се запази и след нея, макар че в първия четвърт час темпото на игра остана високо. После обаче домакините сякаш се примириха, а гостите се затвориха и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал.

По този начин те си уредиха първо участие на 1/4-финал от 1999 г. насам, когато спечелиха трофея след успех във финала над Щутгарт.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група