3. НА "СТАМФОРД БРИДЖ": Челси спря пропадането с успех срещу Уест Хем (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тами Ейбрахам вкара два гола, "сините" изместиха Тотнъм от петото място в класирането

Челси спечели с 3:0 домакинството си на Уест Хем от 14-ия кръг на Висшата лига. По този начин "сините" прекъснаха серията си от две поредни загуби и изместиха Тотнъм от петото място в класирането. Двата отбора имат по 25 точки, но головата разлика на Челси е по-добра. "Чуковете" са 10-и с 21.

Гол на Уест Хем в седмата минута беше отменен. Деклан Райс прати топката в мрежата зад Менди, но резултатът остана непроменен, след като реферът маркира засада. Малко след това Франк Лампард трябваше да прави принудителна смяна. Бен Чилуел получи контузия и на негово място влезе Емерсон.

Промяната не разстрои играта на Челси и в 10-ата минута домакините поведоха. Тиаго Силва засече с глава центриране на Мейсън Майунт и вкара за 1:0.

Челси доминираше, но грешка на Аспиликуета можеше да доведе до проблеми за домакините. Аарън Кресуел обаче не намери свой съотборник на далечната греда. В 27-ата минута Зума извади удар с глава на Себастиан Але в корнер, а след това Сучек стреля в аут.

В самия край на полувремето Тимо Вернер беше изведен от Пулишич, но Лукаш Фабиански спаси.

Опасно центриране на Мейсън Маунт в 63-ата минута създаде суматоха в наказателното поле на Уест Хам, а Тиаго Силва претендираше, че е бил повален, но сигнал за дузпа не последва. В ответната атака Аспиликуета добре блокира Форналс.

Челси вкара втори гол в 78-ата минута. Тимо Вернер пусна отличен пас към Тами Ейбрахам, който отблизо прати топката във вратата на Фабиански. Две по-късно отново Ейбрахам се разписа. Удар с глава на Кристиан Пулишич бе отразен от Фабиански. Топката попадна в Ейбрахам, който я прати във вратата на „чуковете“.

Челси направи много сериозен пропуск в 89-ата минута. Канте проби и пусна към Тимо Вернер, който бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Уест Хем и шутира, но топката срещна напречната греда на вратата на Фабиански.

ЧЕЛСИ - УЕСТ ХЕМ 3:0
1:0 Тиаго Силва (10)
2:0 Тами Ейбрахам (78)
3:0 Тами Ейбрахам (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: Mенди, Аспиликуета, Силва, Зума, Чулуел, Канте, Жоржиньо, Маунт, Пулишич, Ейбрахам, Вернер

УЕСТ ХЕМ: Фабиански, Цоуфал, Балбуена, Огбона, Кресуел, Сучек, Нобъл, Райс, Боуен, Форналс, Халер