3. Милан взе само точка срещу Сампдория (ВИДЕО)

Милан взе само точка срещу Сампдория (ВИДЕО)

"Росонерите" се задоволиха с 0:0 в Генуа

Милан не успя да победи Сампдория и последната среща от 20-ия кръг на Серия А завърши 0:0 на „Луиджи Ферарис”. През целия мач двата тима страдаха от липса на чисти голови положения. „Моряците” бяха по-добри през първата част, а Милан доминираше след паузата.

Така Милан остана на седмо място, а Самп настигна Болоня на 14-та позиция.

Алегри реши да заложи на по-атакуващ състав и пусна Кевин-Принс Боатенг като централен полузащитник, за да може да заложи на Боан Къркич зад изнесените напред Стефан Ел Шаарави и М’Байе Нианг.

В началните минути Сампдория играеше много по-добре и на три пъти само спасяванията на Абиати отърваха „росонерите”.

Де Силвестри даде началото на обстрела и стреля ниско по диагонала, но Абиати се хвърли и изби.

Едер се освободи пред пеналта и шутира в далечния ъгъл, но пак вратарят си бе на мястото и се справи.

В 12-ата минута Едер изстреля бомба от пряк свободен удар, но прати в ъгъла на Абиати и той с две ръце изби в корнер.

Милан отговори с отбит шут на Монтоливо и неточно изпълнение на Боян. Амброзини получи травма и бе заменен от Фламини.

Домакините потърсиха дузпа, когато Икарди бе бутнат отзад от Фламини, но съдията правилно не даде нищо.

Сампдория изглеждаше по-опасно в предни позиции, но почивката дойде при 0:0.

Веднага след подновяването на играта Нианг избухна и бе близо до гол, но Ромеро внимаваше и спаси до гредата.

После Естигарибия стреля, получи се рикошет в крака на Сапата, който заблуди Абиати, но топката мина покрай целта.

Боян получи едно от редките в този мач добри центрирания на Де Шилио от фланга, но испанецът се забави и в последния момент кълбото му бе отнето.

Нианг центрира за Боян на задната греда, той върна за Боатенг, но ганаецът видя как Ромеро спаси и това положение.

Икарди и Де Силвестри пропуснаха пред другата врата, а Алегри замени неефективния тази вечер Ел Шаарави и пусна Робиньо.

Боатенг бе изведен добре, но куп защитници застанаха на пътя на топката. Мексес скочи най-високо при корнер, но изпрати право в ръцете на аржентинския страж.

Милан има 31 точки на седмо място, Сампдория дели 14-то място с Болоня с по 21 точки.