3. Милан възкръсна срещу Рома - 2:1

Милан възкръсна срещу Рома - 2:1

Роналдиньо и Пато носят ценните три точки за "росонерите"

Милан прекъсна черната си серия срещу Рома, като записа трета победа в Серия "А" и първа над столичния тим в последните пет години. Тази вечер "росонерите" сразиха "вълците" с 2:1, въпреки че на полувремето те изоставаха в резултата, след като Менес откри с гол от съблекалнята. През втората част бразилците Роналдиньо и Пато се разиграха и именно те са основните виновници за обрата. Успехът на "Сан Сиро" ще даде глътка свеж въздух на настаника Леонардо, който е засипван с критики от началото на сезона, а преди дербито с Рома се появиха спекулации, че той има ултиматум да спечели мачовете с "вълците" и Реал (Мадрид).

Срещата започна лек домакински натиск, но първото чисто голово положение се откри пред отбора на Рома. В 3-ата минута Менес проби през центъра на терена, а Тиаго Силва вместо да изчисти топката я подари на френския нападател на столичани. Той влезе в наказателното поле и с техничен изстрел под плонжа на Дида откри резултата – 0:1. В следващата атака отново Менес проби по дясното крило, влезе в полето и стреля в близкия ъгъл, но бразилският страж на Милан успя да избие в корнер. Малко по-късно Симоне Перота стреля от 30-ина метра, но топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер.

В 16-ата минута Пирло центрира остро от фаул, но стражът на гостите Дони излезе и боксира топката пред погледа на Пато. Четири минути по-късно Менес отново изтормози отбраната на домакините, след като нахлу в наказателното поле. Опитният Алесандро Неста натисна французина, чийто слаб изстрел попадна в ръцете на бразилския страж. В 23-ата минута Даниеле Де Роси напредна през центъра на терена и стреля силно от дъгата, но изстрелът му в долния десен ъгъл бе избит от Дида.

В 38-ата минута Менес намери Вучинич на границата на полето, той нахлу в малкия пеналт, но скъси ъгъла си и Дида успя да парира изстрела му. В ответната атака Абате напредна по дясното крило и центрира към точката за изпълнение на дузпи, където бе Зеедорф. Холандецът се обърна и стреля от воле, но със сетни усилия Дони успя да избие топката, която след това се удари в дясната греда.

Бразилският наставник на Милан Леонардо реагира на полувремето и пусна в игра ветерана Филипо Индзаги, който можеше да изравни резултата още с първото си съприкосновение с топката. Пирло центрира от корнер към Пипо, който стреля с глава, но Пизаро изби от голлинията. Постепенно „росонерите” започнаха да налагат териториално преимущество, като играчите на Леонардо притиснаха съперника си в неговата половина. В 55-ата минута, след едно разбъркване в полето на „вълците”, Неста бе повален от Бурдисо и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана бразилският магьосник Роналдиньо, който с прецизен изстрел в долния десен ъгъл матира Дони – 1:1.

В 62-ата минута норвежецът Рийзе изстреля истински снаряд от 30-ина метра, но Дида бе заел добра позиция и улови топката. Две минути по-късно Пато проби по лявото крило и върна към границата на полето, където бе Зеедорф. Холандецът се опита с параболичен удар да изненада Дони, но топката мина на сантиметри покрай вратаря на римляните. В 68-ата минута обаче логичното се случи и домакините успяха да изравнят резултата. Възроденият Роналдиньо с далечен пас намери своя сънародник Пато, който овладя топката на гърди, преодоля Рийзе и Дони и вкара ткоженото кълбо в опразнената врата – 2:1.

В 73-ата минута Де Роси овладя кълбото на границата на полето и с прострелен пас се опита да намери своя съотборник Перота, който хитро чукна топката, но Дида успя да я закове пред голлинията. Пет минути по-късно отново Де Роси изтормози отбраната на „росонерите”, след като стреля от 7-8 метра, но коженото кълбо мина на сантиметри над напречната греда.

В 80-ата минута капитанът на Милан Масимо Амброзини извърши глупав фаул в центъра на терена, за който получи втори жълт и респективно червен картон. До края на мача Пато можеше да вкара трети гол за Милан, но останал очи в очи с Дони не успя да го преодолее.

След тази победа Милан се изкачи на 8-ото място в класирането с актив от 12 точки, докато Рома се смъкна на 11-ата позиция с точка по-малко.

Милан - Рома 2:1
0:1 Менес (3')
1:1 Роналдиньо - дузпа (56')
2:1 Пато (68')

Милан:
Дида, Одо, Неста, Силва, Дзамброта, Абате (46’ Индзаги), Пирло, Амброзини, Зеедорф, Пато, Роналдиньо (Фламини)

Рома: Дони, Касети, Мексес, Бурдисо, Рийзе, Тадей (70’ Тадей), Де Роси, Пизаро, Перота, Менес (75’ Баптиста), Вучинич (70’ Чука)

Жълти картони: Неста, Амброзини, Зеедорф (Милан); Дони, Рийзе, Менес (Рома)

Червени картони: Амброзини (Милан)

Главен рефер: Розети

Стадион: „Сан Сиро”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1