3. Мъри и Астана напуснаха Европа с голово шоу в Лисабон (ВИДЕО)

Мъри и Астана напуснаха Европа с голово шоу в Лисабон (ВИДЕО)

Чака се решението на Стоилов дали остава начело на отбора

Астана, чийто треньор е Станимир Стоилов, отпадна от Европа след зрелищен мач в Лисабон. Казахстанският тим измъкна 3:3 от Спортинг в реванша от 1/16-финалите на Лига Евопа. Португалците продължават с 6:4 общ резултат.

Очасва още тази вечер Мъри да обяви, че напуска поста си, след като ангаживментите му в турнирите приключиха. Той нееднократно алармира, че не може да търпи финансовите неуредици на отбора.

Холандецът Бас Дост откри за "лъвовете" в 3-ата минута, след като засече с глава центриране на костариканеца Брайъм Руис. Томасов изравни в 37-ата минута с фамозно воле от границата на наказателното поле.

Фернандеш даде отново аванс на домакините след фантастичен удар от над 30 метра в 53-ата минута. Отново той бе точен десет минути след това, когато бе изведен от Дост сам срещу вратаря.

Второто попадение за госите бе дело на Твумаси в 80-ата минута. Шомко изравни за 3:3 в 94-ата минута след удар извън наказателното поле, който благодарение на рикошет влетя във вратата на домакините.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не