3. Манчестър Сити превзе върха след измъчено 1:0 над Кристъл Палас (ВИДЕО)

Манчестър Сити превзе върха след измъчено 1:0 над Кристъл Палас (ВИДЕО)

Един Джеко донесе 10-та победа за "гражданите" от 10 мача на "Етихад" във Висшата лига

Манчестър Сити се качи на върха във Висшата лига след труден успех с 1:0 като домакин на новака Кристъл Палас в 19-ия кръг. Един Джеко вкара победния гол в средата на втората част и така Сити има две точки аванс пред Арсенал начело преди гостуването на „топчиите” на Нюкасъл в неделя.

Манчестър Сити постигна 10-та победа от 10 мача у дома през сезона в Премиършип. На „Етихад” Сити имаше пълно предимство през първата част, но така и не стигна до гол, а след почивката „орлите” накараха Джо Харт да показва класа. Кристъл Палас нямаше победа над „гражданите” от сезон 2001/02, когато и двата отбора играеха в Чемпиъншип.

Давид Силва изведе Джеко, но ударът мина встрани, а след 11 минути Фернандиньо заложи за Силва, но и той не бе точен. Клиши върна за Милнър, но халфът малко пресили над вратата.

Милнър пак прехвърли целта, а до 30-ата минута домакините имаха вече над 70% владеене на топката. Серия рикошети докара топката до Фернандиньо, който укроти, но волето му пак мина малко над напречната греда.

Втората част започна с два опасни далечни удара на Джейсън Пънчън, който затрудни Джо Харт. При последвал корнер Маруан Шамак беше оставен сам, но с глава не намери очертанията на вратата.

Йединак също пробва късмета си без успех, но в 66-ата минута Сити стигна до гол.

Дилейни изчисти с глава пас на Силва, Навас овладя отдясно и видя Джеко около дузпата, а босненецът с едно докосване с десния крак разстреля вратаря Сперони за 1:0.

Джоел Уорд на два пъти изпусна да изравни, като първо Харт спаси силния му шут от дистанция, а после беше сам след корнер, но направи пропуск с глава.

Сити води в таблицата с 41 точки, Арсенал има 39 и мач по-малко, следват Челси и Ливърпул с по 37 и 36.