3. Манчестър Сити обърна Ливърпул и се намести на второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити обърна Ливърпул и се намести на второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" победиха с 2:1 на своя "Етихад"

Отборът на Манчестър Сити направи нова важна крачка в преследването на титлата, след като днес се наложи с 2:1 над състава на Ливърпул. Срещата се игра на стадион "Етихад" и бе от програмата на 18-ия, коледен, кръг на английската Висша лига.

Днешният "Боксинд дей" вече придоби името "Коледата на обратите", след като от десетте изиграни мача днес, това бе петият, в който се стигна до пълно обръщане на резултата. Коутиньо изведе "червените" напред в 24-ата минута, а Компани и Негредо донесоха трите точки на "гражданите".

Мачът започна с натиск на домакините и късмет за Пуул, след като още в 5-та минута удар на Навас с глава срещна лявата греда на Миньоле. Последваха неточни изстрели на Компани, Туре и Негредо, а Суарес също опита късмета си на два пъти, но първият му шут излезе в аут, а вторият бе спасен от Харт.

Така дойде 24-ата минута, когато противно на случващото се на терена, гостите от Мърсисайд поведоха в резултата. Тогава Стърлинг получи в наказателното поле и опита да финтира Харт, топката му избяга малко, но попадна точно на крака на Коутиньо, който с едно докосване от малък ъгъл я прати в мрежата на Манчестър Сити за 1:0.

След гола "гражданите" веднага натиснаха и отговорът им не закъсня. В 31-ата минута те възстановиха статуквото, след като Компани засече с глава центриране на Давид Силва от корнер - 1:1.

До края на първата част домакините продължиха да са по-активни и в даденото от рефера продължение стигнаха до пълен обрат. Тогава Негредо бе изведен от Навас зад гърба на отбраната на Ливърпул, опита да прехвърли Миньоле, който в първия момент игра с топката, но ръката му се огъна и кълбото все пак влезе в мрежата му за 2:1.

През второто полувреме гостите от Мърсисайд бяха по-активният от двата отбора на терена. В самото начало Хендерсън и Суарес опитаха да застрашат вратата на Харт, но шутовете им не намериха целта.

Сити отговори с два изстрела на Негредо в очертанията на вратата, които обаче не затрудниха сериозно Миньоле. В 71-ата минута пък, Хендерсон опита да играе красиво с пета подаване по земя на Шкъртел от левия фланг, но Харт бе на място и спаси.

120 секунди по-късно Стърлинг направи непростим пропуск, след като Суарес проби по лявото крило и му достави остро центриране на границата на малкия пеналт, ала юношата на Ливърпул не успя да засече добре и прати кълбото над вратата.

До края на мача "гражданите" успяха да удържат аванса си и в крайна сметка зарадваха феновете си с важна победа с 2:1 над Ливърпул навръх Коледа.

С успеха Сити излезе еднолично на 2-о място във временното класиране с актив от 38 точки, на 1 зад лидера Арсенал и на 1 пред 3-ия Челси. Ливърпул пък е 4-и с 36 точки, на 2 пред 5-ия Евертън.