3. Малката Борусия би за сефте Дортмунд през сезона (ВИДЕО)

Малката Борусия би за сефте Дортмунд през сезона (ВИДЕО)

Тимът от Гладбах се наложи у дома с 2:0

Борусия (Мьонхенгладбах) нанесе първа шампионатна загуба на Борусия (Дортмунд) за сезона, след като победи у дома с 2:0 в сблъсъка помежду им от осмия кръг на германската първа Бундеслига.

През първата част на „Борусия Парк” гостите от Дортмунд бяха по-активни, но и те като домакините от Мьонхенгладбах нямаха някакви по-сериозни положения, след които евентуално да поведат в резултата.

След почивката „жребците” поизравниха играта и самия край се поздравиха с трите точки. Пропуски за гостите направих Марко Ройс и Обамеянг, за да се стигне до 81-ата минута когато Матс Хумелс фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Вайденфелер Норвейт и реферът Мануел Грете от Берлин отсъди дузпа, която бе реализирана от Крузе за 1:0. За нарушението си Хумелс получи директен червен картон и гостите доиграха мача в намален състав.

Три минути по-късно Марко Ройс можеше да изравни, но ударът му срещна напречната греда, а в 87-ата минута Хуан Аранго даде чудесен извеждащ пас към Рафаел и бразилецът оформи крайното 2:0.

След успеха си домакините вече са 4-и с 13 точки в актива си, докато лидер остава Дортмунд с 19, но и мач повече от преследвача и шампион Байерн (Мюнхен).
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1