3. Ливърпул тресна Челси с 3:1 на "Стамфорд Бридж", Клоп доближи Моуриньо до уволнение (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси поведе много рано в дербито, но два гола на Коутиньо и един на Бентеке донесоха първи успех на Клоп в Премиършип

Юрген Клоп доближи Жозе Моуриньо до уволнението от Челси, след като Ливърпул обърна „сините” за победа с 3:1 насред „Стамфорд Бридж” в голямото дерби, което даде старт на 11-ия кръг на Висшата лига. Рамирес даде аванс на Челси много рано в мача, но Коутиньо изравни след края на добавените две минути през първата част, а след почивката отново Коутиньо и резервата Бентеке донесоха първа победа за Юрген Клоп в английския елит.

Така за първи път в историята на Висшата лига Ливърпул вкара три гола на "Стамфорд Бридж". Това е шеста загуба за Челси в първенството за 11 мача и трета у дома от шест мача, което оставя настоящите шампиони на 15-а позиция с 11 точки. Ливърпул пък се качи на седмо място със 17 точки.

Днес Моуриньо направи само една промяна в 11-те, които отпаднаха от Стоук за Купата на Лигата и пусна Апиликуета на мястото на Баба Рахман като ляв бек. Място сред титулярите на Специалния не намериха двама от основните полузащитници през миналия сезон - Франсеск Фабрегас и Неманя Матич. Юрген Клоп бе сменил цели 9 човека спрямо успеха над Борнемут в същия турнир през седмицата.

Първата среща между двамата мениджъри във Висшата лига започна по перфектен начин за Специалния, който получи огромна подкрепа от феновете на „Стамфорд Бридж” през целия мач с плакати и песни.

Аспиликуета подмина Милнър по левия фланг и изчака умело включването на Рамирес, за да качи на главата му, бразилецът изскочи зад гърба на Морено и заби в левия ъгъл за 1:0.

Челси имаше почти веднага след това още една чудесна възможност, но Морено изчисти току пред налитащия на втора греда Джон Тери, който днес изведе „сините” с капитанската лента за 550-ти път, а имаше и засада. Лукас Лейва направи серия от нарушения, но съдията Клатенбърг го пожали и не му даде ранен жълт картон.

След 15-ата минута Ливърпул се окопити и заигра по-добре. Адам Лалана успя да стреля ниско от трудна позиция, но нямаше проблем за Асмир Бегович. Лалана получи по-добра възможност в 26-ата минута, но шутира право в Бегович. Гостите искаха дузпа за игра с ръка на Джон Тери при пробив на Клайн по фланга, но съдията даде знак играта да продължи.

Моуриньо вече се насочваше към съблекалните в края на двеминутното продължение на първата част, но Челси пи една студена вода в секунди преди почивката в третата добавена минута, която се игра над продължението. Коутиньо получи топката и залъга Рамирес, че ще стреля преди наистина да завърти в десния ъгъл за 1:1.

Втората част започна с положение за Челси, но Шкъртел блокира удара на Оскар. Гари Кейхил пък можеше да си вкара нелеп автогол с опит да върне с глава към вратаря, но вместо това прати встрани в корнер покрай гредата.

Еден Азар бе незабележим в пореден мач и Моуриньо пусна Кенеди на негово място точно преди да изтече час игра. Кенеди веднага се измъкна в наказателното поле, но под натиска на защитник стреля неточно.

Челси имаше отчетлив превес в средата на втората част и точно тогава дойде втори гол за Ливърпул. Сако изрита силно напред, резервата Бентеке свали с глава за Коутиньо и бразилецът вкара втория си красив гол с фалцов удар в десния ъгъл – 2:1 за мърсисайдци.

Фалкао влезе на мястото на Аспиликуета, но това съвсем разстрои играта на лондончани в защита и Морено можеше бързо да реши мача, ако не бе намеса на Бегович с един крак.

Челси изглеждаше безсилен и бе матиран за трети път в 83-ата минута. Джордън Айб подаде към друга резерва – Бентеке, белгиецът получи много пространство да се нагласи и с нисък удар по диагонала направи 3:1.

Мачът завърши с изнизване на феновете на Челси извън стадиона още преди края, а агитката на гостите огласяше Западен Лондон с You'll never walk alone.

В следващия кръг Челси гостува на Стоук Сити, а Ливърпул е домакин на Кристъл Палас.

Фьолер се застъпи за Нагелсман

Директорът на Германския футболен съюз иска да запази специалиста на поста му и след Мондиал 2026

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия