3. Ливърпул изпусна лидера Манчестър Сити на "Анфийлд" (видео)

Ливърпул изпусна лидера Манчестър Сити на "Анфийлд" (видео)

Срещата приключи при равенство 1:1, а "гражданите" завършиха мача с десет души след червен картон на Марио Балотели

Ливърпул и Манчестър Сити сътвориха истински спектакъл в сблъсъка помежду си от 13-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Анфийлд” завърши при равенство 1:1, а мърсисайдци трябва да са тимът, който повече да съжалява, че не е достигнал до победата. Играчите на Кени Далглиш изиграха отлични втори 45 минути, но така и не успяха да преодолеят за втори път представилия се блестящо Джо Харт. „Гражданите” пък завършиха мача с десет души, след като Балотели се появи в игра през втората част, но бързо бързо си изкара два жълти картона и бе изгонен.

Първият по-интересен момент бе в 6-ата минута, когато Яя Туре пробва късмета си, но не намери рамките на вратата. Последва нова възможност за Сити, пропиляни от Давид Силва, който стреля в аут. В 31-ата минута обаче „гражданите” все пак поведоха в резултата след попадение на Венсан Компани. Гостите получиха правото да изпълнят корнер, топката бе центрирана от Давид Силва в наказателното поле, където белгийският бранител засече кълбото.

Радостта на тима на Роберто Манчини обаче продължи много малко време, защото в 33-ата минута равенството бе възстановено. Чарли Адам стреля от над 30 метра, топката се отби в крака на Лескът и придоби траектория, която излъга стража на "гражданите" Джо Харт и връхлетя в мрежата му. До края на първата част и двата тима направиха пропуски, като най-сериозният от тях бе на Чарли Адам в 37-ата минута. Все пак на почивката резултатът бе 1:1.

През втората част Ливърпул определено бе отборът, който стоеше по-добре на терена. Играчите на Кени Далглиш създадоха повече интересни моменти пред вратата на съперника, но направиха много пропуски. В 65-ата минута пък Марио Балотели се появи на терена на мястото на Самир Насри.

Сериозни ситуации за Ливърпул пропуснаха да реализират бранителите Даниел Агер и Мартин Шкъртел. В 78-ата минута пък Стюарт Даунинг засече центриране и насочи топката към Дирк Каут, който обаче не успя да засече.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Марио Балотели се превърна в главна фигура на терена, защото си изкара втори жълт картон. Нападателят на Сити удари с лакът Мартин Шкъртел при едно единоборство, за което свое действие италианецът пое по пътя към съблекалните. След този момент мърсисайдци пропуснаха няколко отлични възможности, а главен участник в някои от тях бе появилият се като резерва Анди Керъл. В продължението на мача нападателят засече центриране с глава, но блестящият Джо Харт с фантастичен рефлекс изби. След това удар на Суарес също бе блокиран от английския вратар.

Така двата тима взеха по точка. След изиграването на мача си от 13-ия кръг Ливърпул е с 23 пункта на 6-ото място, а Манчестър Сити продължава да води, като вече е с 35 точки.