3. Лион и Марсилия с комфортни победи в Лига 1

Лион и Марсилия с комфортни победи в Лига 1

Бразилецът Мишел Бастош вкара хеттрик за "хлапетата", Нианг пък се отличи с 3 гола за Марсилия

Отборът на Лион постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на закъсалия Сошо от 25-ия кръг на френската Лига 1. В герой за гостите се превърна Мишел Бастош, който вкара хеттрик още през първата част. Бразилският национал бе точен в 5-ата, 25-ата и 26-ата минута, и набързо даде класическа преднина на своя тим. Крайното 0:4 оформи аржентинецът Лисандро Лопес в 80-ата минута на срещата.

Така с тази победа Лион излезе на трета позиция с актив от 46 точки, на 5 от шампиона и лидер Бордо, който обаче е и с мач по-малко.

В друг мач от неделния ден на 25-ия кръг отборът на Олимпик Марсилия постигна важна победа с 3:1 при домакинството си на Нанси. Подобно на Мишел Бастош от Лион, капитанът на Марсилия Мамаду Нианг също се отличи с хеттрик.

Той изведе домакините напред в резултата в 10-ата минута, преди Луис да изравни за Нанси в 13-ата. В 34-ата минута отново Нианг бе точен за 2:1, а именно той оформи крайното 3:1 с третия си гол в мача, който падна в 68-ата минута.

Така Марсилия излезе на 4-о място с 45 точки, на 6 зад лидера Бордо и с мач по-малко от втория Монпелие и третия Лион.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима